ŞİMŞEK SAHAYA ÇIKIYOR

Mavi şimşekler uzun yıllardır beklediği profesyonel ligdeki ilk maçını önümüzdeki Cumartesi günü oynayacak. İlk haftayı BAY geçen şimşekler Cumartesi günü İstanbul deplasmanında sahaya çıkacak.

Tüm spor severlerin uzun yıllar beklediği profesyonel lige bu sene merhaba diyen şimşekler Misli.com 3. Lig 2. Gruptaki ilk karşılaşması için İstanbul’a gidecek. Belediye Kütahyaspor ilk maçında Halide Edip Adıvar Spor’un konuğu olacak. Yaptığı transferler ile adından söz ettiren temsilcimiz hazırlık maçında kendisinden bir üst ligde yer alan Uşak Spor’u mağlup ederek bu sene zirve yarışı için ne kadar hırslı olduğunu göstermişti.

RAKİP HEASK

Spor camiasında HEASK kısaltması ile bilinen Halide Edip Adıvar Spor Misli.com 3. Lig 2. Gruptaki ilk karşılaşmasında İskenderun Spor’un konuğu olmuştu. Lige hazır bir görüntü çizmeyen ve rakibine karşı direnç gösteremeyen HEASK ilk maçında sahadan 2-0 mağlup olarak ayrılmıştı. Transfer döneminde de çoğunlukla genç isimlerle anlaşma yoluna giden ev sahibi ekibin takım görüntüsü vermemesi ise en büyük eksiklik olraka görülüyor. İlerleyen haftalarda takım havasına bürünmesi beklenen ev sahibinde tüm dikkatler Belediye Kütahyaspor maçından alınacak 3 puana çekildi.

LİGE MERHABA

Bu sezon gruptaki tüm takımlar karşılaşma yaparak birbirleri ile ilgili azda olsa bilgi sahibi olurken gözler Belediye Kütahyaspor’a çevrildi. Yaptığı nokta transferler ve geçen seneki şampiyon kadroyu korumayı başaran temsilcimiz gruptaki iddialı takımlar arsında yer alıyor. Cumartesi günü saat 16:00’da İstanbul Bayrampaşa Çetin Emeç Stadı’nda HEASK’ın rakibi olan mavi şimşekler bu maç ile uzun yıllar sonra profesyonel lige merhaba diyecek. Mavi şimşeklerin bu maçta alacağı skor sadece camiayı değil, Belediye Kütahyaspor’un nasıl bir performans sergileyeceğini bekleyen rakipleri açısından da son derce önem taşıyor. İlk karşılaşmamız Türkiye Futbol Federasyonun aldığı yılsonuna kadar seyircisiz oynama kararı doğrultusunda boş tribünlere karşı oynanacak.

PAYLAŞ