KIRMIZI ALARM

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (COVİD-19) salgını Altıntaş’ta etkisini her geçen gün artırıyor. İlçe merkezinde bazı adreslerde karantina uygulaması yapılırken merkeze bağlı bazı köylerdeki karantina uygulamasının yapıldığı öğrenilirken kamu kurumunda görevli pek çok kişinin de virüse yakalandıkları öğrenildi.  Korona Virüs (COVİD-19) salgını süresince uygulanan pandemi tedbirlerine uyum sağlamayan pek çok kişi salgına yakalanıp karantina tedbirlerine alındı. İlçe merkezinde pek çok adreste karantina altında bulunan ikametlerin yanı sıra merkeze bağlı bazı köylerde ise karantina tedbirleri üst seviyede uygulanıyor.

ALTINTAŞ İÇİN KIRMIZI ALARM

Kurban Bayramı sonrasında vaka sayılarının artış gösterdiği Altıntaş’ta pandemi tedbirleri de üst seviyede uygulanıyor. Altıntaş merkezine bağlı Yolçatı ve Gökçeler köyünde artan vaka sayıları sonrasında her iki köyde karantinaya alındı.

KAMU’YA PANDEMİ TEDBİRİ

Pek çok işlem için kamu binalarını ziyaret eden vatandaşlar dolayısı ile kamu kurumlarında görevli bazı üst düzey yetkililer ile görevli personellerin yaptırdığı COVİD-19 testleri ise pozitif çıktı. Alınan tedbirlere rağmen kamu görevlilerinin de salgın dolayısı ile görevlerine devam edemediği dönemde Kütahya merkezinde görevli bazı memurların işlerin aksamaması için geçici olarak görevlendirildiği öğrenildi.

PAZAR AÇILMAYACAK

Altıntaş Belediyesi tarafından sıklıkla denetimi yapılan Cuma Pazarı bu hafta da açılmayacak. 3 haftadır kapalı olan ilçe pazarında biretlerin yakın temasta bulunmaması, para alışverişleri esnasında dezenfekte kurallarına uymaması nedeni ile bu hafta da kapalı kalacak.

PAYLAŞ