MAÇLAR DUMLU’DA

Mavi lacivertli temsilcimizin 3. Ligdeki karşılaşmalarını nerede oynayacağına dair bilinmezlik son buldu. Bağımsız denetçiler tarafından ikinci ve son kez denetlenen Dumlupınar Stadı eksiklerin

giderilmesi neticesinde ‘olur raporu’ alarak maçlara hazır hale geldi.

İKİ SENELİK GERGİN BEKLEYİŞ

Eski Dumlupınar Stadının, deprem testlerinden olumlu sonuç alamaması nedeniyle iki sene önce yıkılması sonrasında Belediye Kütahyaspor’un stat çilesi de o tarihten itibaren başlamış oldu. İki senelik süre zarfında karşılaşmalarını Zafertepe’deki Halil Akkaş Sahasında oynayan şimşekler, bu sahaya alışamadığı gibi sahanın mevcut kapasitesinin de taraftarların yoğunluğuna cevap verememesi her zaman eleştirilerin sebebi olmuştu. Yıkılan stadın yerine yapılacak olan yeni stat konusunda da her hangi bir girişimin olmaması eski stat yerine portatif tribünlerin olduğu yeni bir saha yapılması projesinin oluşmasına neden oldu.

PORTATİF DUMLUPINAR

Billboardlarda Kütahya’ya yeni ve Kütahya’mıza yakışır bir stat sözünün verildiği tarihten bu güne kadar stat konusunda her hangi bir girişimin olmaması nedeniyle mavi lacivertliler maçlarını şehrimizdeki tek profesyonel lig maçları oynanabilecek Zafertepe’deki Halil Akkaş Sahasında oynamak zorunda bırakılmıştı. Mevcut sahanın beklentilere cevap verebilecek kapasitede de olamaması nedeniyle birçok aksilikler yaşanırken takımın kaybettiği maçlarda da eski atmosferin olmamasına da bağlanmıştı. Bu gelişmelerin ardından yıkılan Dumlupınar Stadının olduğu yere portatif tribünlerden oluşan bir stat yapılması için tüm hazırlıklar yapılarak ihale süreci hızlandırıldı ve yaz aylarında tribünler tamamlandı.

DENETÇİLERDEN RED OYU

İlk etapta 3 bin 100 kişilik olarak şeref tribünü ve karşısında üstü kapalı olarak yapılan portatif tribünler 3. Lig maçlarının oynanabilme durumunu inceleyen bağımsız denetçiler tarafından yaz başında denetlenerek olumsuz rapor almıştı. Eksiklerin bir liste olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne verilmesinin ardından ‘bu sene de Dumlu hayal oldu’ diyenlerin sayısını arttırmıştı. Eksiklerin giderilmesi için yapılan çalışmalar hız kazanması ve ilk devrenin sonuna kadar maçlara seyirci alınmayacak olması geçtiğimiz günde yapılan denetlemeden olumlu yanıt alınmasını sağladı. Eksiklerin giderildiği ve kalan ufak tefek eksiklerinde maç oynanmasına engel olmayacağı yönünde denetçilerden gelen haber mavi lacivertli camiayı sevindirdi.

EVİMİZE DÖNDÜK

Mavi lacivertli camiada Bağımsız Denetçilerden gelen ‘olur Raporu’ yüzlerin gülmesine neden oldu. Neredeyse kurulduğu günden bu güne kadar bütün maçlarını Dumlupınar Stadında oynayan mavi şimşeklerin ismi stat ile bir anılır olmuştu. Sahada yer alan takıma ayrı bir hava kattığı belirtilen Stat için kulübün sosyal medya hesaplarından ve taraftar grupları kendi internet hesaplarından bu gelişmeyi ‘Evimize Döndük’ başlığında duyurdular. Şuan için 3 bin 100 kişilik olan tribünlerin 15 Eylül’de yapılan ihale ile 10 bin kişiye yükseltilmesi için çalışmalar başlatıldı.  Hakkı ÖN

PAYLAŞ