İLK PROFESYONEL İMZALARINI ATTILAR

 Belediye Kütahyaspor alt yapısında oynayan ve bu sene başında hazırlık kampına davet edilen 18 yaşındaki futbolcu ile dün resmi sözleşme imzalandı. Kütahyalı olan 18 yaşındaki Hüseyin Akgönül ve yine 18 yaşındaki Hakan Şimşek ile her konuda anlaşma sağlanarak 3 yıllık sözleşme imzalandığı kulübün resmi sitesinden duyuruldu. 

 Forvet oyuncusu olan Hüseyin Akgönül 2002 Kütahya doğumlu. Hüseyin Akgönül futbol hayatına 2013 yılında Uluoymak 1 Eylülspor’da başladıktan sonra TKİ Tavşanlı Linyitspor’a transfer oldu. 2016 yılında mavi lacivertli kulübe geldi ve 4 yıl alt yapıdaki takımlarda görev aldı.

Orta saha da görev alan Hakan Şimşek 2002 Kütahya doğumlu. Hakan Şimşek futbol hayatına 2012 yılında Büyük Sakaspor’da başladı ardından Altınordu’ya transfer oldu. Geçtiğimiz sezonu Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da geçirdi.

ALT YAPIDAN GELDİLER

Belediye Kütahyaspor Kulübünde profesyonel olan gençlerin gelişiminde ve A takıma kazandırılmasında büyük emekleri bulunan Belediye Kütahyaspor Alt Yapı Koordinatörü Ayhan Yaman ve Alt Yapı Antrenörü Selim Açıkbaş, alt yapıdan A takıma futbolcu yetiştirmeye devam edeceklerini belirterek her iki futbolcunun da Belediye Kütahyaspor’a katkı sağlayıp başarılı olacağına inandıklarını belirttiler.

Belediye Kütahyaspor’da profesyonel olmaktan gurur duyduklarını belirten genç futbolcular ise ” Transferde emeği geçenlere teşekkür ederiz. Bize inananları ve güvenenleri mahcup etmeden şehrimizin takımının başarısı için var gücümüzle çalışacağız.” dediler.

PAYLAŞ