KOOPERATİFLEŞME İLE ÜRÜNLER ELDE KALMAYACAK

Altıntaş’ta bulunan üreticinin en büyük sorunlarından birinin ürünün para etmemesi ve elde kalması olduğunu açıklayan İyi Parti Belediye Başkan adayı Menderes Aydın; “Bu sorunu çözmek için kooperatifleşmeye önem verip ve destekleyerek, üreticimizin girdisini artıracak ve refah seviyesini yükselteceğiz” dedi.

İSTİŞARE YAPILACAK

Kooperatifleşmenin sağlıklı bir şekilde yapılması için istişare ve toplantılar yapılarak konunun anlatılacağını ve en katılımcı bir şekilde bu çalışmanın gerçekleşeceğini ifade eden Menderes Aydın; “Kooperatifleşme konusunda ilçemiz ve köylerimizde istişareler, toplantılar  yapılarak kooperatifleşme hızlandırılacaktır. Böylelikle üretilen ürünler değerinde ve daha sağlıklı bir şekilde pazarlanabilecektir” dedi.

TEŞVİK EDİLECEK

Kooperatifleşme ile birlikte seracılığın teşvik edileceğini ifade eden Menderes Aydın; “Seracılık teşvik edilerek vatandaşlarımızın daha fazla üretim yapması sağlanacak üreticiye olan girdi ile ilçe ekonomisi girdisi artırılacaktır. İlçemizde sıcak su kaynakları bulunup seraların ısınması sağlanacak bu sayede  maliyetler düşürülecektir” dedi.

KABAK VE AYÇİÇEĞİ REKOLTESİ YÜKSELECEK

Kabak ve ay çekirdeği üretimine destek verileceğini ifade eden Menderes Aydın; “Kabak ve ay çekirdeği üretiminin de ekonomik olarak getirisi yüksektir. Sektörün önde gelen kuruyemiş firmalarıyla yapılan görüşmeler sonucunda katma değeri yüksek olan bu ürünlere belediye olarak üretim desteği verip ekonomiye canlılık katmak hedefimizdir” dedi.

SULAK ARAZİ KULLANIMI ARTACAK

Sulama ücretlerinin düşürerek üretim ve ekim yapılacak sulak arazi kullanımının da artırılacağını ilçede bulunan sulama alanları genişletileceğini ifade eden Aydın; “Özellikle sebze meyve üretimi desteklenecek çıkacak ürünün pazarı önceden tespit edilerek tahmini rekolte üzerinden anlaşmalar yapılacaktır. İlgili fabrikalardan avans alınması yolu ile üreticilerimiz rahat bir üretim yapacaktır. Örnek vermek gerekirse domates Ekimi yapıldığı zaman sektördeki salça fabrikaları ile önceden tahmini rekolte üzerinden anlaşmalar yapılacak ve satılacak ürünün pazarı önceden hazır olacaktır. Böylelikle “ürünüm para etmedi”, “elimde kaldı” gibi derdi olmayacaktır. Her şey planlı bir şekilde üretilecek ve maddi sıkıntılar en aza indirgenecektir” dedi.

SOSYALLAŞMA ARTIRILACAKTIR

İlçede bulunan öğretmenevi ve belediye konağının aktif bir şekilde değerlendirilemediğini ifade eden Menderes Aydın; “Öğretmenevi her ne kadar belediyemiz ile alakası olmasa da çeşitli desteklerle aktif hale getirilecek ve öğretmenlerimiz bu nezih ortamı hem sosyal amaçlı hemde eğitim amaçlı daha aktif bir şekilde kullanabileceklerdir. Aynı şekilde belediye konağımız da aktif hale getirilecek ve ilçemizde konaklama ihtiyacı da karşılanacaktır” dedi.

PAYLAŞ