IŞIK GÖREVİ TESLİM ALDI

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde %38’lik oy oranı ile Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkanı olan Alim Işık mazbatasını Yüksek Seçim Kurulundan teslim alarak Yeni Belediye binasında düzenlenen törenle koltuğuna oturdu.

 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Kütahya’nın yeni Şehri Emini unvanını alan Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık koltuğu Ak Parti Kütahya Eski Belediye başkanı Kâmil Saraçoğlu’ndan görevi devraldı.

“Kimse tereddüt etmesin biz Kütahya’nın abisi olmaya, Kütahya’ya yeni istihdamlar kazandırmaya ve Kütahya’mızın hak ettiği yere taşımaya geliyoruz. O nedenle bize oy veren vermeyen kim olursa olsun, çalışanınız veya dışarıdaki vatandaşımız huzur içerisinde bir Kütahya’da yaşayacaktır. Herkes rahat olsun, İnşallah Kütahya’mız hepimizin özlediği yere çok kısa sürede gelecektir.  Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık mazbata töreni ardından Cuma namazı sonrasında şehir merkezinde toplanan Milliyetçi Hareket Partili ve MHP’ye gönül verenlerle birlikte Kütahya Belediyesi binasına yürüyüş gerçekleştirdi. Belediye binası önünde toplanan kalabalık Kütahyalı vatandaşların hayırlı olsun dileklerini kabul eden Belediye Başkanı Işık, makama geçerek Ak Parti Kütahya Eski Belediye Başkanı Kâmil Saraçoğlu’ndan görevi teslim aldı.   Ak Parti Kütahya Eski Belediye Başkanı Kâmil Saraçoğlu devir teslim töreninde yaptığı konuşmada “geçtiğimiz günlerde yapılan 31 Mart seçimleri demokrasimiz açısından çok önemli. Halkımızın tercihi herkesin başının üzerinde olması gereken bir durum diye düşünüyoruz. Bu nokta itibariyle hem şehrimizde Kütahya’mız da tüm ilçeleriyle beraber hem belediye başkanlığı belediye meclis üyeliği il genel meclis seçimlerini gerçekleştirdik. Halkın iradesi bu şekilde yansıdı. Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Bey’e bugün görevimizi devrediyoruz.  Bugüne kadar 245 bin kişinin hakkını hukukunu koruyarak bugüne kadar görev yaptık. Bu nokta itibari ile eğer bundan sonra bize bir görev düşerse Belediye ile ilgili Kütahya ile ilgili hemşerilerimizle ilgili hangi görev olursa olsun. Biz şu anda ki yönetimin başkanın yanındayız. Ona destek veririz.

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık devir teslim töreninde konuşma yaparak Parti Rozetimi çıkarıyorum ve Kütahya’nın belediye Başkanı olarak konuşuyorum dedi Işık Konuşmasını şu sözlerle sürdürdü. Öncelikle sayın başkanımızın bu nazik devir teslimi için ve yaptığı konuşma için kendisine çok teşekkür ederim. Milletimize verdiğimiz sözün gereği olan parti rozetimi çıkarıyorum. Onu sayın il başkanına emanet ediyorum. Bundan sonra Kütahya’nın belediye başkanı olarak konuşuyorum.  Bende sözlerimin başında bu seçimde görev alan başta belediye başkan adayları ve Belediye Meclisi ve İl genel Meclisi adayları ve sayın muhtar adaylarına yaptıkları olgun seçim kampanyası nedeniyle teşekkür ediyorum. Kazananlara da hayırlı uğurlu olsun. Bu vesile ile milletimizin hizmetinde beş yıl görev yapan değerli başkanımız ve birlikte çalıştığı meclis üyelerine ayrıca beraber görev yaptığı belediye başkan yardımcılarına ve müdür arkadaşlarımıza ve belediye personelimizin tamamına huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Böyle bir güzel eseri Kütahya’mıza kazandırdılar. Devlet işi böyle birileri yapacak diğerleri onun üzerine koyacak. Bundan sonra da bizde değerli eserler ilimize kazandırarak bizden sonra gelen arkadaşlarımıza devredeceğiz. Bir kez daha Kütahya’mıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum seçim sonuçlarının inşallah biz milletimize verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu beş yıl sonra aynen başkanım gibi yaşayacağız diye umut ediyorum. Inşallah bizde bu 130 adet projenin tamamlandığı günü hep birlikte yaşarız dedi. 

PAYLAŞ