Elektrik kaynaklı yangın kontrol altına alındı

Kütahya’nın Altıntaş İlçesi’ne bağlı Erenköy’de anız ve balya yangınına belediye ve orman itfaiye ekipleri müdahale etti.

Soğutma çalışmaları uygulandı

Osmangazi Elektrik ve Dağıtım A.Ş (OEDAŞ) ekiplerinin elektrik iletim hatlarındaki bakım çalışmaları sonrası meydana gelen elektrik kaynaklı yangın, hızla büyüyerek anız ve balya alanlarına sıçradı. İhbar üzerine olay yerine gelen Altıntaş Belediyesi ve Altıntaş Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldıktan ve soğutma çalışmalarına uygulandı.

Hızlı müdahale sonucunda yangın büyümedi

Yangının çıkış nedeniyle ilgili detaylı bilgiye henüz ulaşılamazken, elektrik iletim hatlarının bakımı sırasında oluşan kıvılcımların yangına sebep olabileceği üzerinde duruluyor. Ekipler, yangının yayılmasını önlemek için yoğun çaba harcadı ve çevredeki vatandaşların güvenliğini sağlamak için çalışmalarını gerçekleşti.

Yeni riskler için önlemler alınmaya devam ediyor

Yangının kontrol altına alınmasıyla birlikte soğutma çalışmaları devam ederken, çevredeki alanlarda oluşabilecek yeni yangın risklerine karşı da önlemler alınmaya devam ediliyor.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, kutahyapostasigazetesi@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ