AYDIN “İÇME SUYU BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Bütün vatandaşları yakından ilgilendiren ve hastalıkların en önemli kaynaklarından olan Altıntaş içme suyu için İyi Parti Belediye Başkan adayı Menderes Aydın ilk projelerinden biri olarak “İçme Suyu projesini işaret etti.

İnsan sağlığının her şeyin önünde olduğunu ve bunun için de her alanda kullanılan suyun önemine vurgu yapan İyi Parti Altıntaş Belediye Başkan adayı Menderes Aydın en önemli projelerinin başında Altıntaş içme suyunun yer aldığını çayır ve sondaj kuyusundan kullanılan su yerine eşsiz doğal kaynakları olan Altıntaş ilçesinde tüm çeşmelerden içilebilir suyu akıtmak olduğunu ifade etti.

İKİNCİ SIRADAYIZ

Marmara ve Ege Bölgesinde Uludağ’dan sonra ikinci sırada Murat Dağının olduğunu ifade eden Altıntaş Belediye Başkan adayı Menderes Aydın; “Marmara ve Egede en yüksek Uludağdan sonra ikinci sıradaki Murat dağı var. Murat dağının eteklerinde bulunan ilçemiz maalesef bunu kullanamamakta. İlk projelerimiz arasında bulunan içme suyu bu doğal kaynaklardan sağlayarak halkımıza temiz ve kullanılabilir sağlıklı bir su getireceğiz” dedi.

ENERJİ KULLANMADAN GELECEK

Çayır ve sondaj kuyusundan kullanılan su için belli bir enerjinin de sarf edildiğini ifade eden Aydın; “Murat dağından kullandığımız suda, ilçemize gelirken rakım nedeniyle enerji tasarrfuda sağlamış olacağız. Su enerji sarf etmeden kendiliğinden su deposuna gelecek” dedi.

DOĞAL VE SAĞLIKLI SU

Murat dağı eteklerinde sayısız doğal kaynakların olduğunu ve bunun kullanılamadığını ifade eden Aydın; “Hâlbuki Murat dağı eteklerinde sayısız doğal kaynak sularının bulunması ilçemiz adına en büyük bir şanstır. Bu suyun yumuşaklığı birçok bölgede yok. Ayrıca rakım farkından dolayı enerji kullanmadan kendiliğinden su deposuna gelecek olan bu suyu halkımıza düşük ücretle ilçemize kazandıracağız” dedi.

PAYLAŞ