AK KUYRUKLU KARTAL KÜTAHYA’DA GÖRÜNTÜLENDİ

Fotoğraf ve Doğa sanatçısı Alperen Akdemir doğa ile iç içe yaşamı sırasında çektikleri fotoğraflarla dikkatleri üzerine çekiyor. Akdemir, eşine az rastlanır ve daha önce bu kadar net görüntüsü olmayan Ak Kuyruklu Kartal olarak bilinen atmacagiller familyasından olan kartalı Kütahya’da görüntüledi.

 Fotoğraf ve Doğa Sanatçısı Alperen Akdemir görüntülediği kuş türleri ile Doğa’yı bizlere tanıtmaya devam ediyor. Özellikle Doğa’da yaşayan kuş türleri ile yakından ilgilenen Akdemir, nesli tükenmekte olan veya daha önce net bir görüntüsünün olmadığı kuş türlerini fotoğraflayarak Kütahya’da Doğa’da yaşayan hayvanları tanıtmaya devam ediyor.

AK KUYRUKLU KARTAL KÜTAHYA’DA GÖRÜNTÜLENDİ

Fotoğraf ve Doğa Sanatçısı Alperen Akdemir son olarak objektifine yakalanan Ak Kuyruklu Kartal’ın fotoğraflarını görüntüleyerek net bir görüntüsünün doğa sanatçıları tarafından yakından çekilmediğinin notunu düştü. Fotoğraf ve Doğa Sanatçısı Alperen Akdemir “buda bana nasip oldu “diyerek mutluluğunu dile getirdi.

AVRUPA’NIN EN İRİ KARTALIDIR

Fotoğraf ve Doğa Sanatçısı Alperen Akdemir “atmacagiller familyasından olan Ak Kuyruklu Kartalın fotoğraflarını Kütahya’da çektiğini dile getirerek kartal hakkında şu bilgileri verdi.  “Avrupa’nın en iri kartalıdır ve suya bakan ormanlarda yaptığı yuvalarda kuluçkaya yatar. Deniz ve nehir kenarlarında, büyük göllerde; sıklıkla kayalık tundralarda, orman, çöl ve dağlarda yaşar. Kayalar ve yüksek ağaçlarda yuva yapar. Beslenme başta balık olmak üzere hayvansaldır. Üreme döneminde özellikle balık ve su kuşları ile beslenir, bu arada leşi de severek yer. Yaşayan memeliler ender olarak beslenme programında yer alır. Balıkları kendileri avlamayı tercih etseler de ölü veya parçalanmış balıkla da beslenirler. Yaşam alanında bulunan türler beslenme spektrumunda geniş yer tutar” dedi. 

PAYLAŞ