Şimşek 3. Lig’de

Belediye Kütahyaspor’un Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Ligine çıkmaya hak kazanması sebebiyle şehrimizde kutlama programı düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Riva’da gerçekleşen TFF Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Belediye Kütahyaspor ve diğer 8 takımın 3. Lige yükseldiğini açıklamasının ardından Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Dr. Alim Işık, “Hedefimiz 3. Ligde şampiyonluk” dedi.

Kütahya Belediyesi hizmet binası önünde bekleyen coşkulu kalabalığa hitap eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; “Belediye Kütahyaspor’umuzun 3. Lige çıkışı şehrimize, şehrimizin güzel insanlarına ve memleketimize hayırlı olsun” dedi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; Biz 1 yıl önce 9 Temmuz 2019 tarihinde yaptığımız Olağanüstü Kongrede bir söz vermiştik. “5 Yıllık görev sürecimiz içerisinde Belediye Kütahyaspor’umuzu Allah nasip ederse 1. Lige çıkaracağız’ dedik ve bunun birinci adımı Bölgesel Amatör Ligde şampiyonluktu. Bugün rabbim nasip eyledi. Bunu hep beraber kutluyoruz. İnandık ve başardık. Kim ne derse desin. Önce inanacaksınız, hedefi doğru belirleyeceksiniz. Ekibinizi bu hedef doğrultusunda doğru yöneterek doğru çalıştıracaksınız ve bu sonucu alacaksınız. Onun için başta taraftarımız, oyuncularımız, teknik ekibimiz, vatandaşlarımız, belediye Kütahyaspor’un çok değerli yöneticileri ve belediyemizin değerli yöneticileri bu başarının ortağıdır. Hemşehrilerimize hayırlı olsun. Şimdi hedef 3. Ligde şampiyonluk” dedi.

Program Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Kütahyaspor Kulübü yöneticileri ve Belediye Kütahyaspor taraftarlarının, tezahürat ve marşlar eşiğinde Belediye Hizmet Binası önünden başlayarak şehir turu yapması ile sona erdi.

VALİ ÇELİK: “KÜTAHYAMIZA HAYIRLI OLSUN”

Kütahya Valisi Ali Çelik, “TFF 3. Lig’e yükselerek ilimizi temsil edecek Belediye Kütahyaspor ve emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Kütahya’mıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

GAZEL: “YOLUN AÇIK OLSUN BELEDİYE KÜTAHYASPOR”

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “Tescil edilen Bölgesel Amatör Ligde liderle arasında en fazla 3 puan olan takımların 3.Lige çıkmasına karar verildi. Bu kapsamda Belediye Kütahyaspor da 3.Ligde oynayacak. Bu müjdeli haberi veren Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Yolun açık olsun Kütahyaspor” diye konuştu.

ERENLER: “EMEĞİ GEÇEN HERKESE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “Kütahyasporumuz 3.Lig’e yükseldi.Mavi-Lacivertli Takımıza bol gollü başarılarla dolu bir sezon dilerim. Kütahya’mıza tüm spor camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

 TAN: “YENİ SEZONDA BAŞARILAR DİLİYORUM”

AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, “3. Lige çıkarak, Kütahyamızı profesyonel liglerde temsil etme mücadelemiz de bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve TFF yönetimine teşekkür ediyor, Kütahyaspor futbol takımımıza 2020-2021 sezonunda şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

ERBAŞ: “ADALET YERİNİ BULDU”

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “3. Lig’e yükselen Belediye Kütahyasporumuzu başta hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık Kulüp Başkanı Cahit Özel yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcu kardeşlerimi canı gönülden kutluyor birlikte yapmış olduğumuz haklı mücadelemizin güzel bir neticeyle sonuçlanmasının memnuniyetini tüm Kütahyalı hemşehrilerimle paylaşıyorum” dedi.

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap da, “Kütahyasporumuz’a hayırlı olsun.3 sene sonra daha iyi yerlerde olacağız.Hep birlikte” ifadelerini kullandı.  

PAYLAŞ