ZENGİN KAYNAKLAR KULLANILACAK

İyi Parti Belediye Başkan adayı Menderes Aydın; “İlçede en zengin

kaynaklar arasında bulunan mermer ve taşın daha verimli şekilde değerlendirilerek ilçeye ekonomik kaynak sağlanacak ve bununla beraber istihdam artırılacaktır”

PATLATMA TRAVERTEN

ÜRETİM FABRİKASI

İyi Parti Altıntaş Belediye Başkan adayı Menderes Aydın ilçe ekonomisine katkı sağlayacak projelerinin bir yenisini daha açıklayarak mevcut mermer fabrikalarına ilave olarak “Patlama Traverten Üretim Fabrikasının” kazandırılacağını ilk etapta ise 80 kişiye istihdam alanı yaratacağını ifade etti.

EN VERİMLİ ŞEKİLDE

DEĞERLENDİRİLECEK

Altıntaş’ın konum ve bulunduğu yer itibariyle mermer ve taş olarak çok zengin kaynaklara sahip olduğunu ifade eden Menderes Aydın; “Bizler ekip olarak bu kaynaklardan en verimli şekilde faydalanmak istiyoruz. Mevcut fabrişkalarımıza ilave olarak daha organize bir Patlatma traverten, fabrikayı belediye olarak kurarak istihdam açısından ilçeyi bir nebze rahatlatacak çalışma yapacağız. Maliyeti yüksek olmamakla beraber çalışan sayısı fazla ve üretilen ürünün satış ve pazarı yaygın olan patlatma taş ilçe ekonomisine getirisi büyük olacaktır” dedi.

MALİYET DÜŞÜK ÇALIŞAN FAZLA

Maliyetin düşük ama istihdam açısından yüksek bir alanın olduğunu ifade eden Menderes Aydın; “Maliyet olarak 600 ile 750 bin TL civarı masrafla kuracağımız fabrikada ilk etapta 60-80 kişi arasında istihdam sağlanacaktır. Bunun içinde ajanslar aracılığıyla destek aranacak ve bütçeye ek maliyetten kaçınılacaktır” dedi.

PAZARI HAZIR

Üretilen ürünlerin yurt içi ve yurt dışı piyasaya satışı kolaylıkla olacağını ifade eden Menderes  Aydın; “Çünkü son yıllarda patlatma taş revaçta olan bir yapı malzemesidir. Özellikle yurt dışına ihraç edebilecek bağlantılarımız bulunmaktadır. Pazar sıkıntımız olmayacak. Maliyeti düşük, kazancı büyük olan bu yatırımla hem istihdam sağlayıp hemde ilçemizi geliştirmek adına önemli bir proje gerçekleştirmiş olacağız. Bu yatırımdan elde edilen kazanç ile ilçemize daha iyi yatırımlara kaynak yaratmış olacağız. Birlikte üretip birlikte kazanacağız. Refah seviyesini yukarı taşıyacağız” dedi.

PAYLAŞ