Yavaştan hazırlıklara başlandı

Kütahya’nın Altıntaş ilçesindeki siyasi parti temsilcileri bir yandan rutin çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da genel seçimlere hazırlanıyorlar.

Ana tema: birlik ve beraberlik

Birlik ve beraberlik tablosunun çizilmeye çalışıldığı AK Parti’de söylemler ve eylemler bu minvalde inşa edilirken bu tablonun uzun soluklu olmasına özen gösteriliyor. Cumhur İttifakı’nın bir diğer ortağı MHP ise KKTC ziyaretlerinden sonra ana temayı birlik ve beraberlik üzerine tesis edeceğinin sinyalini vererek yerel seçimlerde olduğu gibi bireysel oylardan ziyade yekûn oyların peşine düşme hamlesini gerçekleştirecek.

Eylemler ve söylemler hızlandırılacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) cephesinde ise söylemler son haftalarda gerek İl Başkanlığının talimatları gerekse de İlçe toplantılarında alınan kararlarla vatandaş odaklı olduğu gözlemlenirken bunun sıklıkla sürdürüleceği önümüzdeki genel seçimlere kadar sıklıkla sürdürüleceği belirtiliyor. Bu yolla da dertlere dermanın adresi olma imajı yaratılmak isteniyor.

Beklemeye devam ediliyor

İYİ Parti suskunluğunu ve sahadaki pasif durumunu korurken Yeniden Refah Partisi (YRP) ise parti içi işlemlerini hasat sezonu olması sebebiyle tamamlamayı ve vatandaşın dinlenmeye çekilmesi itibariyle kırsal bölgelerden başlamak üzere nabız yoklamayı planlıyor.

İnzivayı sürdürüyorlar

Öte yandan önceki dönemlerde partilerde görev almış ama daha sonrasında kendi deyimleriyle inzivaya çekilmiş siyasiler ise çeşitli kanallardan nabız yoklarken bir yandan da gelişmeleri seyretmeyi tercih ediyor.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, kutahyapostasigazetesi@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ