Şimşek Hakeme Takıldı

Uzun bir aradan sonra kendi evinde ilk kez profesyonel lig maçına çıkan mavi lacivertli temsilcimiz 80. dakikasını bir kişi oynadığı maçta rakibi ile 1-1 berabere kaldı. Maça tüm takdir haklarını misafir takımdan yana kullanan hakem üçlüsü damga vurdu.

Maça istekli başlayan mavi şimşeklere ilk şok 8. Dakikada geldi. Takım kaptanı ve orta sahanın dinamosu olan Emrah Dağ’ın hareketini tehlikeli hareket olarak gören orta hakem Oğuzhan Aksu, uyarı bile yapmadan bu hareketi direkt olarak kırmızı kart ile cezalandırdı. Maçın bu dakikasından itibaren mavi lacivertli temsilcimize karşı tutumuyla maçın önüne geçen hakem üçlüsü şimşeklerin attığı 2 golü de ofsayt nedeniyle iptal etti.
917 GÜN SONRA İLK KEZ
Mavi lacivertliler için geçtiğimiz hafta sonu Tokat Spor ile oynadığı maç mavi lacivertli camia için ilkleri de içinde barındırıyordu. 3,5 senedir profesyonel lig hasreti çeken Bld. Kütahyaspor bu süre sonrasında ilk kez kendi evinde profesyonel bir karşılaşmaya çıktı. Yenilenen Dumlupınar Stadındaki ilk karşılaşma olarak da Tokat spor maçı kayıtlara geçti. 1 Nisan 2018 oynanan ve 1-1 biten Yeşilköyspor maçının ardından, 917 gün ve 2 sezon sonra tekrar Dumlupınar Stadı’nda resmi maça çıkan mavi şimşekler bu karşılaşmada elinden gelen çabayı gösterse de orta hakem ve yan hakemlerin taraflı yönetimlerini aşamadı.
ŞİMŞEK HIZLI BAŞLADI
Maçın başlama düdüğünden itibaren mavi şimşekler hızlı bir başlangıç yaptı. 4. Dakikada Emir Miray topu güzel bir kesme vuruşla ortaladı. Erdem Onur Beytaş yalnız kaldığı anda yükselerek yaptığı kafa vuruşunda top direğin dibinden auta çıktı. Bu dakikadan itibaren şimşekler maçın hakimiyetini ele alırken ilk şok 10. Dakikada Emrah Dağın atılması ile geldi. Orta sahadaki mücadele esnasında boşta kalan topa kaptan Dağ ayağını uzatırken Tokat Spor’lu bir futbolcu kafası ile topa dokunmak istedi. Emrah Dağ rakibe temas etmemesine rağmen orta hakem Oğuzhan Aksu bu pozisyonu rakibi yaralamaya yönelik bir hamle olarak değerlendirdi ve Emrah Dağ’ı direkt olarak kırmızı kart ile cezalandırdı. Maçın bu dakikasından itibaren yaklaşık 80 dakika bir kişi eksik oynayan şimşekler üstünlük arayışlarını bırakmadı. 15. Dakikada Onur Garip kendisine gelen topa yatarak yaptığı vuruşta top az farkla dışarı çıktı. Maçın ilk 30 dakikasında rakip takım varlık gösteremezken ilk atakları 32. Dakikada geldi. Ceza sahası dışından etkili bir vuruş yapan Tokat Spor’un forvetinin gönderdiği bu top kaleci Osman Mert’te kaldı.
İKİNCİ YARI GOLLE BAŞLADI
Bir kişi eksik oynamanın zorluğu ile ikinci yarıya başlayan mavi lacivertlilere ikinci şok47. Dakikada geldi. Rakip takım Tokat Spor’un ani gelişen atağında sağ kanattan hızlı bir şekilde bindirme yapan Ahmet Talha Yılmaz topu sert bir vuruşla filelerimize göndererek Tokat Spor’u öne geçiren golü attı. 0-1
Maçın 74. Dakikasına kadar her iki takımda pozisyonlar bulurken gole sesi bu dakikadan sonra geldi. Yapılan ortaya kafasıyla şık bir vuruş yapan Onur Garip direğin yanından topu fileler ile buluşturarak takımına beraberlik sayısını getirdi 1-1. Maçın kalan dakikaların da her iki takımda skoru değiştirmek için baskılarını artırırken girilen pozisyonlardan gol sesi çıkmadı. Böylelikle mavi lacivertli temsilcimiz Dumlupınar Stadındaki ilk karşılaşmasından beraberlik ile ayrıldı.
TARAFTAR TEPKİ
GÖSTERDİ
Maçın bitiş düdüğünün çalmasının ardından, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde biriken taraftarlar yönetimi ve teknik ekibi protesto ettiler. En işlek caddelerden biri olan yolu kapatma derecesine getiren taraftarlar maçı buradan izlemeye çalışmışlardı. Maçın bitiminin ardından tel örgüler diplerine gelen taraftarlar kısa süre kulüp yönetimine ve teknik ekibe istifa çağrısında bulundular. Taraftarların bu tepkisine maçı izlemeye gelen Belediye Başkanı Alim Işık cevap verdi. birlik içerisinde olmaları gerektiğini belirten Başkan Işık taraftarlardan dağılmalarını istedi ve olaylar büyümeden sonlandı.

PAYLAŞ