HAKKA GİRMEYİN

Artan vaka sayıları, son günlerde ki vefat sayılarının gözle görülür ölçüde arttığı Kütahya’da maske ve mesafe kuralı adeta hiçe sayılmaya devam ediyor.

 Korona virüs (Covid-19) tedbirlerinin sıklıkla yapılan çağrılarla Kütahyalılara hatırlatan yetkililer vatandaşların Kurban bayramı sonrasında adeta ikinci dalgaya erken yakalanan Kütahya’da bireylerin tedbirsizlikleri ile her geçen gün artmaya devam ediyor.

BU İŞİ CİDDİYE ALIN

Her geçen gün artan vaka sayıları pek çok kesimde korkuya neden olurken açıklanan verileri ciddiye almayan bireyler günün pek çok bölümünü sokakta geçiriyor.

Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Bulvarı ve Ulu Cami civarında pandemi tedbirleri kapsamında banklar kaldırılmış, vatandaşların birbirleri ile olan temasları en aza indirilmişti.

Zafer Meydanı’nda bulunan Azerbaycan Parkı’ndaki betonlar üzerinde saatlerce zaman geçiren pek çok vatandaş, maske ve mesafe kuralını hiçe saymaya devam ediyor.

EVDE KALIN

Pandemi sürecinin Türkiye’de taşınması ile devlet kanadında alınan pek çok tedbir, bazı sorumsuz vatandaşların duyarsız davranışları ile her geçen gün artıyor.

Aralarında Kütahya’nın da bulunduğu 26 ilde 65 yaş üstü bireyler için saat kısıtlamasının yer alması sonrasında kısıtlamayı umursamayan vatandaşlar kendilerini günün pek çok saatinde ve özellikle halkın yoğun olduğu yerlerde geçiriyor

PAYLAŞ