ES Termal & SPA açıldı

Türkiye’nin önemli termal turizm merkezlerinden biri olan ve şifalı termal suları ile ön plana çıkan Yoncalı’da yeni bir termal otel hizmete girdi. Es Termal Otel & Spa ismiyle faaliyetine başlayan tesis aldığı üst düzey koronavirüs tedbirleri ile müşterilerine kaliteli hizmet sunmaya başladı.

Termal otel işletme sahibi Sedat Kabaağaç, hizmete giren tesiste düzenlemiş olduğu toplantı da yatırımları hakkında bilgiler verdi.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan Kabaağaç, termal zengini Kütahya’ya yeni bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşadıkları belirtti.
Bir yandan Türkiye’de ve dünyada Kovid-19 ile mücadele edilirken diğer yandan yatırım çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Kabaağaç, şunları kaydetti: “Bu süreçte Kütahya’mıza termal bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şu anda yüzde 60 doluluk oranıyla faaliyet gösteriyoruz. Yatırımımız yaklaşık 6 milyon 500 bin lira tutarında bir tesis. Bu tutarın 1 milyon 44 bin lirası Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na (TKDK) sunduğumuz proje kapsamında desteklendi. Yakın bir zamanda tesisimizin arka kısmına yarı olimpik, üstü açılır kapanır bir havuz ile aqua park inşa edeceğiz. Amacımız misafirlerimize en güzel ve kaliteli hizmeti sunmak.” Dedi.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında hizmet verdiklerini kaydeden işletme müdürü Resul Öztürk ise, “Tesisimiz 25 oda olarak hizmet vermekte. Toplamda 14 standart oda, 6 connection, 2 suit, 3 tane de king suit odamız bulunmakta. Şu anda Kültür ve Turizm Bakanlığınca 3 yıldızlı bir tesis olarak tescillenmemize rağmen 5 yıldız konseptinde bir hizmet veriyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bakanlığımızca yeni yıldızlandırma yapılacaktır.” Dedi.
Tesisin restoran bölümünde 250 kişilik alanıyla iş ve benzeri organizasyon yemekleri hizmeti de verdiklerini aktaran Öztürk, otel bünyesinde konaklama, restoran, Türk hamamı, sauna ve aile banyolarıyla müşterilerine hizmet sunduklarını söyledi.
Kamp dönemi olmasa da Belediye Kütahyaspor’un rakiplerinin tesise davet edildiğini ifade eden Öztürk “ Yoncalı’da takımların ter idmanlarını yapabileceği sahaları olduğu takdirde kulüplerimizi Kütahya’da ve otelimizde ağırlamak için hazırız dedi. Es Termal Otel & Spa olarak 3 kulübü rahatlıkla ağırlayacak kapasite de olduklarını söyleyen Öztürk, Yoncalı’ya yatırım yapılırsa çevre illerin değil Yoncalı’nın Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi takımların da talep noktası olacağına vurgu yaptı.
Es Termal Otel & Spa sahibi İş insanı Sedat Kabaağaç yeni Otel’in tanıtımında yaptığı değerlendirmede Yoncalı’nın sorunlarına da değinerek “Termal su sıkıntısı yaşıyoruz” dedi. Kabaağaç “Yoncalı’daki yollara bakım yapılmazsa yatırımlara yazık olacak. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’la buranın yolları ile ilgili sürekli istişare içindeyiz. Yoncalı’da ki elektrik tesisatlarının toprak altına gömülmesinden dolayı yollarda çalışma yapılamıyor. TEDAŞ’ın işlemleri henüz bitmedi. Bizde buranın büyümesini ve gelişmesini çok istiyoruz. dedi. Kütahya öğrenci turizmini kaçırdı. Eskişehir gibi olamadık. 50 bin öğrencimiz olsa da öğrencilere yönelik çok güzel işler yapamadık. En azından Termal Turizmi kaçırmadan bu işlemleri yapmamız lazım dedi.

PAYLAŞ