BEYAZ MASA KURULARAK KALİTE ARTIRILACAK

İyi Parti Belediye Başkan adayı Menderes Aydın, göreve geldiği ilk gün icraatlarından birinin belediyede beyaz masa kurmak diğerinin ise çalışan ve çalışmak isteyen ailelerin çocuklarını emin bir şekilde emanet edebilecekleri kreş açmak olduğunu açıkladı.

KAPI KAPI GEZİLMEYECEK

Kamu ile vatandaş arasında bir aracı olmadığı ve bilgi eksikliğinden dolayı vatandaşların birimler arası çok fazla gezdiği ve muhatap bulamadığı için işlerini görmekte zorluklar yaşadıklarını ifade eden Menderes Aydın; “İlk icraatlarımız arasında Belediye bünyesinde beyaz masa kurmak olacak. Burada konusunda uzman ve eğitimlerini tamamlamış olan personellerimiz hukuki, mali ve bürokratik ön hizmet vereceklerdir. Cenazeden, mirasçılık işlerine, emlak tan, hukuki işlemlere kadar, gerekli yazışmaları yapmaya destek olabilecek ve vatandaşımıza her kurumda en hızlı ve planlı bir şekilde nasıl hizmet alabileceğini gösterecek bir ekip kuracağız” dedi.

GURBETÇİLERE BÜYÜK DESTEK OLACAK

Kurulacak olan Beyaz Masanın gurbetçilerde büyük kolaylık ağlayacağını ifade eden Menderes Aydın; “Yaz aylarında ilçemize gelen gurbetçi hemşehrilerimiz burada kanunlara ve kurumlara yabancı olmasından dolayı işlerini görmekte zorlanıyorlar. Beyaz masa onlar içinde büyük kolaylık olacak ve on yere sorup danışacaklarına belediyemizden bu hizmeti kolaylıkla alabileceklerdir.

”KREŞ HİZMETİ VERECEĞİZ

Büyüme yolunda hızla ilerleyecek olan ilçemizde istihdama bayanlarımızı daha fazla katmak adına ve ilçemizde açılan tekstil fabrikasında çalışan bayan kardeşlerimizin evlatlarını bırakabilecekleri bir kreş hizmetine ihtiyaç duyulduğunu açıklayan Menderes Aydın; “  İlçemizde özellikle tekstil fabrikasının açılmasından sonra burada çalışan bayanlarımız evlatlarını bırakabilecekleri yer bulmakta zorlandıklarından çektiği eziyet aşikardır. Göreve geldiğimiz an icraatlarımızdan biri ilçemizde kreş açmak olacaktır” dedi.

GÜVEN ÖN PLANDA OLACAK

Günümüz koşullarının zorlaştığını ve bu nedenle çocukalarımızı güvenli ve emin elere verilmesi gerektiğini ifade eden Menderes Aydın; “Güvenliğin en üst düzeyde tutulacağı, tam donanımlı, güvenli,  velilerin dilediği zaman cep telefonundan kameralarla çocuğunu izleyebileceği bir kreş hizmeti verilecektir.Bu sayede bayanlarımızın iş gücüne katılımı daha çok artacak ve üretime katkıları sağlanacaktır. Hem aile ekonomisine hemde ilçe ekonomisine katkıları artacaktır. Bayanlar çalışmak istiyor ancak çocuklarını bırakacakları yer olmadığından büyük sıkıntılar çekmektedirler. Bu projemizle hem aileler hemde ebeveynler rahat edeceklerdir” dedi.

PAYLAŞ