BAŞYİĞİT: SORUMLULUK HEPİMİZİN

 Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit yeni başlayan eğitim yılı sonrasında okulları ziyaret edip, çocukların sosyal mesafe kuralına büyük ölçüde uyum sağlayıp daha bilinçli yetiştirildiklerine dikkat çekti.

Kütahya İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Şube Müdürü Hüseyin Hakan Durum, Ümran Aygen İlkokul, 80. Yıl Özel İdare İlkokulunu ziyaret etti.

1. sınıf öğrencileriyle bir araya gelip sınıflarda öğrencilerle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, okul bahçesinde temassız oyunlar oynayan öğrencilere eşlik etti. Öğrencilerini okul dışında bekleyen velilerle de konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit; maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edersek salgın hastalığın ortadan kalkacağını ifade etti.

“SORUMLULUK HEPİMİZİN”

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Temel Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Hüseyin Hakan Durum, 80. Yıl Özel İdare İlkokuluna ziyaret gerçekleştirdiler. Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit, öğrencilerle sohbet etti. Heyecanlı oldukları yüzlerine yansıyan öğrencilerle tek tek ilgilenerek moral verdi.

Öğretmenlerle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, çocukların kurallara uymada yetişkinlere göre daha bilinçli hareket ettiğini sınıflarda gözlemlediğini belirtti. Toplum olarak herkese sorumluluk düştüğünü ifade ederek yediden yetmişe herkesin maske, mesafe, hijyen kuralına uymasıyla salgın hastalığın üstesinden geleceğimizi sözlerine ekledi. Yüz yüze eğitimin uzun bir aradan sonra ilk uygulayıcıları olan öğretmenlere teşekkür eden Başyiğit, tüm sınıf düzeylerinde en kısa sürede yüz yüze eğitime geçilebilmesi temennilerini dile getirdi.   

PAYLAŞ