30 Ağustos Zafer bayramı Hazırız

Her sene büyük bir coşkuyla kutlanan 30 Ağustos Zafer bayramı, bu yıl pandemi nedeniyle üst düzey tedbirlerin alınacağı Zafertepeçalköy tören alnında hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Sosyal mesafeyi korumak için bazı etkinlikler iptal edildi. Konser ve satış reyonları kaldırılsa da  Zafer coşkusu yaşatılmaya devam edecek.

BAKAN KASAPOĞLU TÖRENLERE KATILACAK

30 Ağustos zafer bayramı kutlamalarına bu yılda Gençlik ve spor bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türk yıldızları katılacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlık ettiği ,30 Ağustos tarihinde kesin zaferle sonuçlanan Başkomutan meydan muharebesi’nin 98. Yıl dönümü için Zaferteçalköy’deki kutlamalara Gençlik ve spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu katılacak.Bu yılda Türk Hava kuvvetlerinin akrobasi timi Türk yıldızları ve Solotürk’ün gösterisi gerçekleşecek. Bakanın geleceğini duyuran Altıntaş belediye başkanı Arif Teke “30 Ağustos Zafer bayramı kutlamalarında , Gençlik ve spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ilçemiz zafertepe ‘de ağırlayacağız” dedi.

KONSERLER İPTAL SATIŞ REYONLARI YOK

Yapılacak etkinlikler hakkında açıklamalarda bulunan Altıntaş belediye başkanı Arif Teke,Pandemi tedbirleri kapsamında tüm önlemleri aldıklarını belirti. Bu yıl ise olabileceğinden az katılım olması için çalışacaklarını ifade eden Başkan Teke tedbirler kapsamında beliye tarafından yapılan servisler bu yıl olmayacağını, Konserlerin iptal edildiğini ve sosyal mesafeyi engellemek içinde satış reyonlarının kaldırıldığını belirti. Tören alanında ki tedbirlerin denetimi için valilik denetim ekipleri görev yapacak dedi.

VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞI ÖNEMLİ

Katılımın az olması konusunda Altıntaş halkında anlayış beklediklerini ifade eden Başkan Teke önümüzdeki yıllarda kutlamaların daha görkemli yaparak telafi edilebileceğini söyle. vatandaşımızın sağlığı bizim için daha önemli oldu söyleyen Başkan Teke halkımızdan anlayış bekliyoruz dedi.

PAYLAŞ