Şimşek Galibiyetle Başladı

Yeni sezon hazırlıklarına Afyonkarahisar’daki kamp çalışmalarıyla devam eden Belediye Kütahyaspor ilk hazırlık maçını hafta sonu yaptı. Mavi şimşekler kendisi gibi 3.lig temsilcisi olan Kemer 2003 Spor ile yaptığı hazırlık karşılaşmasını ilk yarıda bulduğu tek golle kazanmasını bildi.

3. lig 1. Gurubun önemli takımlarından Kemer 2003 Spor ile Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksi’nde karşılaşan temsilcimiz ilk ciddi sınavında sergilediği futbol ve elde ettiği skor ile güven verdi. Kütahya’dan taraftarlarında gelerek destek verdiği maçta şimşekler ilk yarıda geçen sezonun flaş isimlerinden Enes Nalbantoğlu’nun ayağından kazandığı golle 1-0 galip tamamladı. Yaptığı nokta transferler ile lig başlamadan adından söz ettiren şimşeklerin bu galibiyeti yüzleri güldürdü. 

Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksi’nde oynanan ilk hazırlık maçında mavi lacivertliler sahaya, Doğukan Özçimen, İsmail Kayalı, Aykut Geçmen, Murat Demirezen, Ahmet Üner, Emrah Dağ, Serhat Velioğlu, Adem Denizer, Enes Nalbantoğlu, Güven Güneri ve Onur Garip ilk on biri ile çıktı. 

MAÇTAN DAKİKALAR

20.dakikada Aykut Geçmen yerini Emir Miray Köksal’a bıraktı.

43.dakikada sağ taraftan İsmail Kayalı ile başlayan atakta, Adem Denizer’in gönderdiği pasla ceza sahası içinde topla buluşan Enes Nalbantoğlu tek vuruşla topu ağlara gönderdi ve ilk yarı 1-0 mavi şimşeklerin üstünlüğü ile tamamlandı.

Temsilcimiz ikinci yarıya, Enes Nalbantoğlu yerine Muhammed Enes Gök, İsmail Kayalı yerine Fatih Aydın değişiklikleriyle başladı.  56.dakikada Emrah Dağ yerini Alihan Aydın’a, Murat Demirezen, Zihni Temelci’ye, Ahmet Üner ise Ömer Yanık’a bıraktı. 60.dakikada Onur Garip’in yerine Hüseyin Akgönül oyuna dahil oldu. 78.dakikada Serhat Velioğlu yerini Muhammet Ali Haylaz’a bıraktı. 80.dakikada Güven Güneri’nin yerine Hakan Şimşek oyuna dahil oldu. 85.dakikada Fatih Aydın yerini Orhan Serdar Topal’a bıraktı. Her iki takımında maç boyunca kendisi çok zorlamadığı ve olası bir sakatlıktan kaçındığı için bire bir mücadelelerin azlığı dikkat çekti. Maçta başka gol olmayınca Kemer 2003 Spor ile oynanan ilk hazırlık maçı 1-0 mavi şimşeklerin üstünlüğü ile sona erdi.

PAYLAŞ