1 BAL LİGİ OYNATILMAYACAK

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’lerinin oynatılmamasına karar verdi.

TFF, Belediye Kütahyaspor ve TKİ Tavşanlı Linyit’in de yer aldığı BAL Liginin tescil formatı ile ilgili kararını önümüzdeki günlerde açıklayacak.

TFF 2.VE 3. LİG İÇİN TOPLANDI

TFF ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva’da, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı düzenledi.

BAL LİGİ OYNATILMAYACAK

Federasyondan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre; toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu’na bıraktı. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’lerinin oynatılmamasına karar verdi. TFF’ nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararının önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi. TFF ayrıca, “Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz” ifadelerini kullandı.

KÜTAHYA DESTEK BEKLİYOR

Belediye Kütahya Spor taraftarları Belediye Kütahyaspor’a destek verilmesini ve 3lig’de yer alması için şehrin tüm erkleri ile birlikte hareket edilerek Belediye Kütahyaspor’a sahip çıkılmasını istiyorlar. Taraftarlar, Kütahya’nın önümüzdeki sezon 3.Ligde yer alması için önemli kararlar alınmadan önce tüm siyasi parti ve temsilcilerinden destek bekliyor.

PAYLAŞ