Zaferin gençleri, bayramlarını coşkuyla kutladılar

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.

Yoğun katılım yaşandı

Önce Atatürk anıta çelenk sunumu ile başlanan sonrasında da İlçe Kapalı Spor Salonunda devam eden törene, Kaymakam Muhammed Ali Çelik, Belediye Başkan Vekili Ali Kalkan, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Dopdolu bir program yaşandı

Kutlama programı; açılış konuşmasının ardından öğrencilerin hazırladığı gösteriler, halk oyunları ve şiirlerin okunması ile devam etti. Son olarak, turnuvalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

“Gençlerimize olan inancım sonsuzdur”

Kaymakam Muhammed Ali Çelik, törende yaptığı konuşmada, “Gençlerimizin kabiliyetleri, düşünceleri, cesareti, duyguları ve coşkularıyla ülkemizi koruyup muhafaza edeceklerine ve dünya mazlumlarına duyarsız kalmayacaklarına olan inancım sonsuzdur. Sevgili gençlerimizin, tarihimize ve değerlerimize sağduyu ve sadâkatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.

“Gençlerimizdeki o ruhu canlı tutmalıyız”

Belediye Başkan Vekili Ali Kalkan ise, “19 Mayıs, gençlerimizin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin başlangıcı olan önemli bir tarihtir. Bu vesileyle, gençlerimizin idealist ve vatansever ruhunu daima canlı tutmalıyız” şeklinde konuştu.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, kutahyapostasigazetesi@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ