YILMAZ: ZAFER OSB BÖLGESİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

 İl Özel İdare Meclis Başkanı Musa Yılmaz AK Parti Altıntaş İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada “il özel idaresi olarak KÖYDES ve birlik bütçesi eliyle son 3 yılın ortalamasında Altıntaş’ımıza her yıl 8 milyon 200 bin TL gibi bir kaynağı proje dönüştürmüşüz. Yol, içme suyu, alt yapı su kullanımı, tarım, spor eğitim bakanlık kaynakları haricinde, bakanlıklardan ve hükümet eliyle verilen destekler haricinde 8 milyon TL’yi aşan bir kaynağı biz Altıntaş’ta 35 köyümüze kırsalımıza harcıyoruz” dedi.

İl Özel İdare Meclis Başkanı Musa Yılmaz “İlçe bazlı düşündüğümüzde ve köy sayısı olarak düşündüğümüzde en fazla grup yolu olarak bakıldığında en fazla asfalta sahip olan ilçemizdir. 64 km ile şuanda Altıntaş’ta yollarımız BSK asfalttır. Şunu hatırlatmak isterim Altıntaş’ın köyleri fazla göç vermez. Köyleri büyüktür.  Büyük olduğu içinde belli bir güzergâhta hizmeti hak eder bir pozisyondadır. Bunun için geçmiş dönemde bu fedakârlıkları yaptık. Yeni meclisteki arkadaşlarımıza çalışıyoruz” dedi.

ZAFER OSB BÖLGESİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

İl Özel İdare Meclis Başkanı Musa Yılmaz “2020 yılı içerisinde de Alıncık ışıklar yolunu programa aldık. Osmaniye- yayla yolu üzerinde asfalt çalışmalarımız var. 23 köye 23 bin metre kare kilit taşı döşendi.  Erenler köyü yolundaki bakım çalışmaları tamamlandı. Sevdiğin karaağaç köyünde yol çalışmaları yapıldı. Seneye yapılacak olan asfaltlama için alt yapısı hazırlanmış olacak. Bu köylerimiz hem tarım, hem hayvancılık ile uğraşılan köylerimiz Altıntaş köyüne 50 metre küplük ayaklı bir su deposu yapacağız. Ayrıca 18 köyümüzün su depolarına iyileştirme ve daha temiz bir ortamda olması için çalışmalarımız var. Oysu da yer altı alt yapı çalışmalarımız olacak. Zafer OSB bölgesini çok önemsiyoruz.

LOKOMOTİF GÖREVİ GÖRÜYORUZ

 İl Özel İdare Meclis Başkanı Musa Yılmaz “İl özel idaresi olarak en büyük ortağıyız Zafer OSB’nin. Buradaki her çalışmada lokomotif görevi görüyoruz. Bütçe ve iş makinesi olarak büyük bir yapılanmamız var. Geçtiğimiz dönemde il başkanımızda burada kendisi de biliyor. Ekonomik anlamda sıkıntıya girildiği dönemlerde şöyle bir inisiyatif aldık. Sayın valimize de arz ettim. Dedim ki bu Altıntaş OSB’yi bir an önce harekete geçirmek için kış aylarında alt yapı parsel çalışmaları için makinelerimiz sürekli olarak orada çalıştırdık. Özel idare tamamen kırsala bakar diye bir ayrım yapmıyoruz. İlçemizin kalkınmasında çok önemli bir rolü olan bu yerlerin çalışmalarında da şükürler olsun ki, çok önemli yollar aldık. Buraya katkıya aynı şekilde devam ediyoruz. İlk parsellerin verilmesi ile elimize bir miktar kaynak geçti. Bu kaynakla doğalgaz içme suyu ve benzeri yatırımlarımız tamamladık” dedi.

PAYLAŞ