TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYORUZ

Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, alınan Koronavirüs tedbirlerini en üst seviyede uyguladıklarına dikkat çekip halkın sağlığı için gerekli çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.

Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile tüm Türkiye’de uygulanan denetimlerin Altıntaş’ta da en üst seviyede gerçekleştiğini söyledi.

“TEDBİR ALINIYOR”

İlçe pazarı, toplu taşıma araçları, düğün salonları, lokantalar başta olmak üzere çok sayıda işetmenin denetlenip gerekli tedbirlerin en üst seviyede uygulandığını dile getiren Belediye Başkanı Arif Teke; “Halk sağlığı için ilçe genelindeki tüm tedbirlerimiz İlçe Kaymakamlığı tarafından koordine edilip Belediye ekipleri tarafından destek üst düzeyde veriliyor. Zabıta ekiplerimiz başta pazar yerleri olmak üzere çok sayıda alanda denetim gerçekleştirip gerekli tedbirlerin alınmasını sağlıyor” diye konuştu.

“İLÇE PAZARINDA DENETİM”

Haftada bir kez kurulan pazarı ziyaret eden Belediye Başkanı Arif Teke, zabıta ekiplerinin Korona virüs (Covid19) tedbirleri kapsamında aralıksız denetim yaptığını açıkladı.

Pazarımız Sebze ve meyve ve tüm çeşitlerle tam kapasite hizmet vermeye başladı. Korona virüs tedbirleri kapsamında girişler kontrollü yapılıyor. Vatandaşlarımızın maske, esnaflarımızın maske ve eldiven kullanmaları konusunda gerekli denetimler ekiplerimiz tarafından sürekli yapılıyor. Bizde sahaya inerek vatandaşlarımızı bire bir uyarıyoruz. Salgın tamamen bitene kadar tedbirler aralıksız her alanda devam edecek. İlçemizdeki esanaflarımızın işyerleri de belirli aralıklarla denetleniyor. Vatandaşlarımızın bu süreçte sosyal mesafe ve özellikle maske takmaları çok önemlidir. İlçe ekonomimize katkı sağlayan pazaramızın kesintisiz açık kalması için bu kurallara uymak çok önemlidir” dedi.

KONTEYNERLERİ İLAÇLANIYOR

Altıntaş Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerinin çöp konteynerlerinde oluşan kötü koku ve bakterilere karşı dezenfeksiyon ve haşere ilaçlama çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Halkın sağlığı açısından çöp toplama ve haşerelerle mücadele konusuna önem verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Arif Teke, ilçe merkezinde bütün cadde ve sokaklarda bulunan çöp konteynerlerinde karasinek ve haşerelerle mücadele çerçevesinde ilaçlama çalışması yapılmakta olduğunu söyledi. Teke, “İnsan sağlığı kadar çevre için de önemli olan bu uygulama sayesinde karasinek ve diğer haşerelerden kaynaklanan salgın hastalıkların önüne geçilerek ilçe merkezimizin daha temiz bir çevreye kavuşturulması amacıyla çalışıyoruz. Çöp konteynerleri ekiplerimiz tarafından önce köpükle yıkanıyor ve ilaçlanarak dezenfekte ediliyor. Belirli noktalara kireç atıldı. Halkımızın sağlığını doğrudan ilgilendiren temizlik konusunda belediye olarak titizlikle görev yapıyoruz” diye konuştu. Hasan DEMİR

PAYLAŞ