‘ŞEHİTLER’ UNUTULMADI

 Kurban Bayramı arifesinde Kütahya il protokolü ve şehit yakınları Hava Şehitliği, Polis Şehitliği ile Muharip Gaziler Mezarlığını ziyareti sonrasında Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla bir araya geldi.

 Kütahya Valisi Ali Çelik, Kurban Bayramı sebebiyle arife günü Hava Şehitliği, Polis Şehitliği ile Muharip Gaziler Mezarlığını ziyaret ederek kabirlerine karanfil bırakıp dua etti.

Vali Çelik’e,  Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Vali Yardımcısı Kenan Eskin, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Asım Okat, STK Temsilcileri, askeri erkan ile bazı daire müdürleri eşlik etti.

Şehit aileleriyle tek tek bayramlaşan, istek ve arzularını soran Vali Çelik, ailelerin bayramını tebrik edip sağlıklı ve hayırlı bir ömür diledi.

“BAYRAMI KALBEN UZAKTAN KUTLAYALIM”

Ziyaretlerinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Çelik, koronavirüsle mücadelede kurallara riayet eden vatandaşlara teşekkür ederek destek istedi. Önlemlere hassasiyetle uyulup, virüsün yayılma riskini artıracak davranışlardan uzak durulması gerektiğine dikkat çeken Vali Çelik, “Bu bayramın huzur, sağlık ve güven içerisinde geçmesi için tüm Kütahyalılarımızdan özellikle şunu istirham ediyorum; muhakkak hasretlerimiz çok değerli, biz bunları yaşatarak bugünlere geldik. Bu bayramı mümkün olduğunca uzaktan, kalpten, teknolojinin vermiş olduğu imkanlardan yararlanarak kutlayalım. Fiziki temastan lütfen kaçınalım. İnşallah bu salgını hızlı bir şekilde atlatır, bundan sonraki bayramlarda bize ait olan hasretleri yaşatarak devam ederiz ama bu bayram dikkatli olmamız lazım. Bayramı kalben, uzaktan kutlayalım” ifadelerini kullandı. 

“TRAFİK KURALLARINA LÜTFEN RİAYET EDELİM”

Kurban Bayramı sebebiyle seyahat edecek olan vatandaşlara da seslenen Vali Çelik, “Yolculuk yapacak hemşehrilerimizin mümkün olduğunca trafik kurallarına riayet etmesi lazım. Hız, emniyet kemeri kullanma, sürücülerin cep telefonu kullanmaması, trafik yön ve işaretlerine uyulması büyük önem arz ediyor. Kurallara uyduğumuz müddetçe birçok riskten korunuruz. Yapılan araştırmalar gösteriyor; meydana gelebilecek trafik kazalarında emniyet kemeri ön koltukta yüzde 50’nin üzerinde arka koltukta yüzde 70’in üzerinde can kayıplarını engelliyor. Lütfen emniyet kemerimizi takalım. Sevdiklerimize kavuşmak önemli ama acele etmeyelim. Rabbim kazasız, belasız, sağlık içinde bir bayram geçirmeyi nasip etsin” diye konuştu.

ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ

Vali Ali Çelik, Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’nde kalan çocukları ziyaret ederek bayramlarını tebrik etti.  Vali Çelik, çocukların hayallerini ve hedeflerini dinledi, onlarla voleybol ve futbol oynayıp günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı Uluçınar Çocuk Evini de ziyaret eden Vali Çelik, 13-18 yaş grubu kızlarla bayramlaştı. Kızların yaz kursları ile işaret dili kursunda edindiği tecrübelerini paylaşmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Çelik “İyi insan olmak için mücadele edin. Hedeflerinize ulaşmak için çalışın ve asla pes etmeyin” dedi.

PAYLAŞ