Savaşın neferleri “sağlıkçılar”

Her fırsatta dilimizden düşürmediğimiz sağlık cümlesinin önemini pandemi’nin ülkemize giriş yapması ile daha da anlam kazandırdı  hayatımıza, bu ülkenin ve ilimizin sağlık çalışanları ise bu savaşın en etkin neferleri, ağır şartlar altında çalışan sağlık çalışanlarımıza maskemizi, mesafemizi ve hijyenimize dikkat ederek destek olalım.

Sağlığın ne kadar önemli olduğunu bu dönemde gördük. Ama sağlık çalışanlarının bu dönemde neler yaşadığını ve hatta neler yaşattığımızı görmezden geliyoruz. Geleceğimiz için sağlık çalışanlarına destek olalım.

Mart ayından bu yana yaşanan süreçte ülkemizi ve ilimizi tehdit eden koronavirüs tehdidi altında savaş veren sağlık emekçileri her fırsatta gerek yoğun bakım ünitelerinden gerekse hastane içerisindeki durumdan ağlayarak bizlere çocuklarını, eşini, anne ve babasını göremediklerinden bahsederek kurallara uymamız yönünde, maske takmamız konularında uyarılarda bulundular. Fakat bizler bir yakınımızın başına ya da kendi başımıza gelmeden durumun ciddiyetini anlamaktan yoksun yaşadık.

HASRET KALDIKLARIMIZA KAVUŞALIM

Ağır şartlar altında çalışmalarına vesile olduğumuz sağlık çalışanları için onların hasret kaldıkları aileleri için, çocukları, eşleri için birlik olup bu virüs illetinden bir an önce kurtulmak için onlara destek için maskemizi takalım. Mesafemizi koruyalım. Hijyenimize dikkat edelim ki, onlar ve bizler hasret kaldıklarımıza kavuşalım!

VALİ GECE NÖBETİNDE

Kütahya valisi Ali Çelik göreve geldiği ilk günden itibaren tüm kontrolleri yaparak sürekli sağlık il müdürü ve çalışma arkadaşları ile birlikte virüs için gerekli tedbirleri elden bırakmadan ve hiçbir hassasiyete meyil vermeden tüm ilgili daire müdürleri ile sahada her türlü çalışmaları, bizzat gece gündüz demeden, hafta sonu tatili dinlenmeden ilimiz hakkında en belirleyici kuralları alıyor. Sağlığımız için gerekli her ne varsa canla başla çalışırken bizler maske takmaya üşeniyoruz.

VİRÜSÜN CİDDİYETİNİ BİLİN!

Mart ayı itibari ile başlatılan her gece saat 21’de sağlık çalışanlarının vermiş olduğu üstün performanstan dolayı teşekkür amaçlı başlatılan alkışlar artık yerini sağlık çalışanlarına uygulanan şiddete bıraktı. Ülkemizin dört tarafında can hıraç çalışan sağlık çalışanları ve yardımcı ekipleri artık alkış yerine bu virüsün ciddiyetine vararak

davranılmasını istiyor.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK OLALIM!

Ülkemizi ve ilimizi tehdit altına alan koronavirüs illetini daha dikkatli analiz ederek bir yakınımızın yada bir sevdiğimizin yaşadıklarını veyahut yaşattırdıklarımızı göz önünde bulundurarak dikkat edelim sokakta, arabada, caddelerde, bir yerde otururken, bir arkadaşımızla sohbet ederken, sevdiklerimizi korumak adına maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edelim ve bu illetten bir an önce kurtulmak için, sağlık çalışanlarına yardımcı olmak için, çocuklarımızın özledikleri okullarına kavuşabilmeleri için, tekrar eski ama, yeni döneme hep birlikte sağlıklı bir şekilde ulaşabilmek için kendimize dikkat edelim.

PAYLAŞ