Kütahya’ya yeni adliye binası

Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, Adalet Bakanlığı tarafından tamamlanan projenin önümüzdeki günlerde ihalesinin yapılarak daha modern bir adliye binasının Kütahya’ya kazandırılacağını bildirdi.

Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, yeni Adalet Sarayının Kütahya’ya yakışacağını ifade etti.
Akbey, yaptığı açıklamada, “Mevcut Kütahya Adliyesinin üç farklı yerde ve üç bağımsız binada toplam 12 bin m² alanda Adalet hizmeti vermekte, her geçen gün yeni kurulan Mahkemeler ve birimler olması nedeniyle oluşan aşırı iş yükü ve davaların artması ile Adalet Sarayının günümüz şartlarına yetersiz kalması karşısında uzun zamandır üzerinde çalışılmasına rağmen sonuç alınamayan yeni Adalet Sarayının proje çalışmalarının tamamlanmasıyla yeni Adalet Sarayına tahsis edilen arsa Sera Alışveriş Merkezi yanında Eskişehir-Afyonkarahisar-Tavşanlı kavşağına cepheli Gaybiefendi Mahallesinin 2988 ada 1 parselinde 22.991 m² lik yeni Adliye Sarayı yapımı ile ilgili çalışmalar sonuçlandı. ” dedi.
“SONUCA ULAŞABİLDİK”
Yeni Adalet Sarayı ile ilgili açıklama yapan Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, “Yıllardır uğraş verilmesine rağmen çözüme kavuşturulamayan bu proje Sera alışveriş merkezinin hemen yanında bulunan Eskişehir – Afyonkarahisar -Tavşanlı ana yoluna cepheli Gaybiefendi Mahallesi 2988 ada 1 parselin adliye yapımı için tahsis edildi. Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanlığının kontrolünde proje çizimi yapıldı. Önümüzdeki günlerde ihalesinin yapılmasını bekliyoruz. Yeni Adliye binası modern ve teknolojik olarak tüm ihtiyaçları karşılayarak, Kütahyalıların hizmetine sunulacak. Ayrıca mevcut Kütahya Adliyesi Ek Bina-2 olarak hizmet veren Hukuk Mahkemelerinin bulunduğu binanın deprem dayanım test ve raporlarının olumsuz olması karşısında Bölücek mahallesinde bulunan hazine taşınmazına tadilat sonrası taşınılması sağlanarak geçici olarak burada hizmet vermeye devam edecek ve yeni adliye binası yapılması ile Hukuk Mahkemeleri de yeni adliyede bulunacak ” diye konuştu.

PAYLAŞ