Kütahya’da Fabrikalar Zafer’e Yükseliyor

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde kurulan Zafer Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yatırımlar bir bir yükselmeye devam ediyor. Son alınan kararla parsel sayısı 160’a çıkan OSB’de yeni yatırımcı ve istihdam sayıları artıyor.

Yeni yatırımlar ve istihdam imkanları oluşacak

Kütahya Valisi Musa Işın, Altıntaş Zafer OSB bölgesi ile ilgili olarak yatırım yapmak isteyenler için 116 adet yeni sanayi parseli oluşturulurken toplamda 160 sanayi parseli yatırımcılara sunulacağını vurguladı. Vali Işın, Altıntaş Zafer OSB’nin genişlemesi ile Kütahya’ya ve bölgemize önemli bir katkı sağlayacağına vurgu yaparak yeni yatırımlar ve istihdam imkanlarının oluşacağını belirtti.

“116 adet yeni sanayi parseli oluşturuldu”

İlave OSB genişleme imar taslak planıyla yeni yatırımlar için 116 sanayi parseli oluşturulurken, toplamda 160 parselin yatırımcıların hizmetine sunuldu. Mevcut 565 hektarlık OSB alanına 652 hektarlık yeni alan eklenirken, OSB’nin toplam yüzölçümü 1217 hektara ulaştı. Genişleme alanının yüzde 70’i sanayi parseli, yüzde 30’u ise yeşil alan, sosyal tesisler ve diğer donatı alanlarından oluşacak. Yatırım yapmak isteyenler için 116 adet yeni sanayi parseli oluşturulurken toplamda 160 sanayi parseli yatırımcılara sunulacak.

Yeni yatırımcılar yapılacak

Altıntaş Zafer OSB’nin genişlemesi ile Kütahya yeni yatırımlara ve yeni istihdamlara kavuşacak. Zafer OSB’de devam eden kilit parke taşı ve peyzaj çalışmalarının da ele alındığı toplantıda, çalışmaların planlanan programa uygun şekilde tamamlanacak. https://www.kutahyaninsesi.com/ haber sitesinde yer alan habere göre Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi (OSB) her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Alt yapı çalışmalarının hızla sürdüğü bölgede yatırımcılarda yatırımlarına hız vermiş durumda.

OSB’de fabrikalar yükseliyor

Organize Sanayi bölgesinde firmalar yatırımlarına başladı. Yapılan yatırımlarda fabrikaların yükseldiği görülürken, bölgede binlerce kişinin istihdam etmesi bekleniyor. Çalışmaların bundan sonra daha da hızlanması beklenirken, yeni yatırımcılarında yatırımlarına hız vermesi bekleniyor.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, kutahyapostasigazetesi@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ