KÜTAHYA VALİSİ ALİ ÇELİK “HİZMETİN BİR PARÇASIYIZ”

 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Kütahya Valisi Ali Çelik gazete, televizyon temsilcileri ve basın çalışanları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Basın camiasını buluşturan programa Kütahya valisi Ali Çelik başta olmak üzere İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, gazete ve televizyon temsilcileri, radyo sahipleri ve basın çalışanları katıldı.

Kütahya valisi Ali Çelik programda yaptığı konuşmasında “24 Temmuz Basın ve sansürün kaldırılmasına ilişkin bir yıldönümü, Kütahya’da göreve başlayalı bir aylık zaman dilimi geçmiş oldu. Bugün vesilesi ile de bir araya gelmiş olduk. Ben öncelikle bundan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum dedi. Yapmış olduğunuz meslek emek isteyen, koşuşturma isteyen zor bir görev, bu görevi ifa etmek için de çaba içerisindesiniz. Koşturuyorsunuz. Elinizden geldiğince en iyisi için mücadele ediyorsunuz. Ben bu anlamda da kendinize ve şehrimize katmış olduğunuz hizmetlerden dolayı da ayrıca teşekkür etmek istiyorum dedi.Klasik ve en temel cümle basın yasama, yürütme, yargı yanında 4. Güç olarak ifade ediliyor. Bunun en önemli ehemmiyeti bu güçleri tanımladığınız zaman devlet ya da toplumsal hayat ve millet hayatında hizmeti tamamlıyor yasama, yürütme ve yargı dediğiniz şey hizmet, dolayısıyla basın da 4. Güç olarak ifade ettiğimiz zaman hizmetin bir parçasıyız. Buda ayrıca onur verici bir görev. Ortaya çıkardığınız sonuç itibari ile baktığınız zaman milletin haber alma öğrenme ve ifade etme alanında ki, sözcüklerin temsilcisi konumuna gelmiş durumda, basın mensuplarımız bu yönüyle de insanların haber alma hakkını olayları öğrenme hakkına sizlerin vasıtasıyla gerçekleştirmiş olması da yaptığınız hizmetin de kat be kat önemini artırıyor.

Basında sansürün kaldırılması, tarafsız, doğru haberlerin her birey, her vatandaşın öğrenme hakkının ortaya çıkmasının sonucunun ortaya çıkmasını doğuruyor ki, önemi de buradan ortaya çıkıyor. Yönlendirilmiş, farklı baskılanmış ilginin üstünün örtüldüğü bir dünyanın artık zaten gelişen teknoloji sayesinde de çok zor olduğu hepimizin malumu ama, bizlere düşen millete hizmet etmek isteyen, devletin ve ülkenin insanlığa hizmet etmenin tüm bireylerin bakması gereken perspektif, gelişme doğru ve tarafsız, adaletli olanın insan hayatının bir parçası olması haline getirilmesi için mücadele etmek. Sizlerde bunun bir parçasısınız önemli olan yanlışı, eksiğini, fazlasını neyse o tespit ettiğiniz ya da sizin gözünüzden gözüken uyum yalın bir haliyle resmetmek onun diğer vatandaşların öğrenme hakkını aracısı olmak bu anlamda yaptığınız hizmetlerden dolayı göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize saygılarımı sunuyorum dedi

PAYLAŞ