Kaymakam İrdelp’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Altıntaş Kaymakamı Mehmet Can İrdelp’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
“Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan ve vatandaş olmayı, Cumhuriyet değerlerini, vatan ve millet sevgisini öğreten, çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ulaştıran öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Öğretmenlik; gücünü sevgiden alan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve kutsal bir meslektir.
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” diyerek öğretmenliğin bir millet için ne kadar önemli, kutsal ve hayati bir vazife olduğunun önemini vurgulamıştır.
Öğretmenlerimize atfedilen 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin istikbalinin emanetçisi, gelecek nesillerimizin mimarı, geleceğimizin teminatı olan ve fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için fedakarca görev yapan tüm öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyor, bu anlamlı günlerini kutluyorum.
Yine bu vesileyle; Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görev yaparken Tunceli-Pülümür karayolunda PKK’lı teröristlerce kaçırılarak şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz’ı, Batman’ın Kozluk ilçesinde içinde bulunduğu aracın PKK’lı teröristin kurşunlarına hedef olması sonucu şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

PAYLAŞ