Kamuda mesai, saatleri değişti

Kamuda mesai, 6 saate düştü. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı mesai saatlerine ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma başlama ve bitme saatlerinin, 10.00-16.00 olarak belirlenebilmesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından uygun görüldüğünü aktardı. Kıratlı, kamuda çalışma saatlerine ilişkin bir açıklama paylaştı. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı tarafından hazırlanan açıklamada şunlar kaydedildi:
MESAİLER 10.00 DA BAŞLAYACAK
16.00’DA SONA ERECEK
COVID-I9 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmama ve kamu hizmetlerini aksatmama şartıyla; 02.12.2020 tarihinde başlamak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma başlama ve bitme saatlerinin, merkezde Cumhurbaşkanlığı, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici; bakanlıklar, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için bakan, diğer kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici; illerde valiler tarafından 10.00-16.00 olarak belirlenebilmesi Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.

PAYLAŞ