‘Kadın huzurun temel taşı’

Kütahya Valisi Ali Çelik 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle mesaj yayımladı. Vali Ali Çelik, Kadınların kenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlar, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır” dedi.

Kütahya Valisi Ali Çelik 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlar, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır” dedi“Türk kadını; milletimizin var olduğu günden bu yana toplumumuzu ayakta tutan, toplumsal, ekonomik ve sosyal yaşantımızın en önemli unsurlarındandır” diyen Vali Çelik mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türk toplum ve aile yapısında aile dokusunun temelini oluşturan kadınlar özverinin ve şefkatin kaynağı durumundadırlar. Atatürk’ün öngörüsüyle kadınlar her alanda erkeklerle eşit koşullarda olacak şekilde yasal düzenlemeler, birçok dünya ülkesinden önce hayata geçirilmiştir. Bugün de kadınların sorunlarına sahip çıkılarak, kadın hakları konusunda önemli gelişmeler sağlanmaktadır.Bu duygularla başta şehit ve gazi anneleri ile eşleri olmak üzere tüm Türk analarını bir defa daha gururla, onurla yad ediyor; dünden bugüne toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer alan, her şartta fedakarlıklarını esirgemeyen tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

PAYLAŞ