‘Hükümetimiz sağolsun’

Altıntaş Esnaf Odası Başkanı Nadir Ertaş, koronavirüs salgını döneminde atılan normalleşme adımlarıyla birlikte restoran, lokanta ve kafeterya gibi işletmelerin açılmasının esnafı mutlu olduğunu belirterek, “Hükümetimiz sağolsun” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kararlar çerçevesinde, yüksek riskli kategoride bulunan Kütahya’da restoran, lokanta ve kafeterya gibi işletmeler sabah 07.00 itibari ile kapılarını müşterilerine açtı. Yüzde 50 kapasite ile hizmet verecek işletmelerin kapanma saati ise 19.00 olarak belirlendi.
Atılan normalleşme adımlarının 15 günde bir güncelleneceğine dikkat çekerek hem vatandaşların hem de esnafın tedbirlere çok dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Altıntaş Esnaf Odası Başkanı Nadir Ertaş, “Kütahya ve ilçemiz Altıntaş maalesef yüksek riskli iller arasında, halkımızın da desteği ile bu hastalığı hep birlikte aşacağız. Esnafımız kapalı olan dükkanlarını açtıkları için mutlular. İşlerimizin eskisi gibi olacağı günleri bizde sabırsızlıkla bekliyoruz. İlçemizde kurallara dikkat ederek düşük riskli iller arasına gireceğine inancımız tam” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ