‘Hükümetimiz sağolsun RAHATSIZ EDiLMiYORUZ’

İYİ Parti Altıntaş ilçe başkanı Kesber Kuş, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağarilioğlu’nun Kütahya ziyaretine eşlik etti. Başkan Kesber Kuş, Zafer havalimanında uçuş yapılmadığı için rahatsız edilmediklerini belirterek, Zafer havalimanının borcunu da tüm Türk milletiyle birlikte ödediklerini söyledi.

“ÜLKEMİZDE ÇİFTÇİMİZDE ZARAR ETTİ”
İYİ Parti Altıntaş ilçe başkanı Kesber Kuş, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağarilioğlu’nu karşılayan heyette yer aldı. Zafer havalimanında uçuş yapılmadığına dikkat çeken başkan Kesber Kuş, Zafer havalimanına yolcu verilmediği için uçuşların olmadığını, bu nedenle Altıntaş’ın uçak sesleriyle rahatsız edilmediğini söyledi.
İlçenin Zafer havalimanı yapımında 6 bin dekar birinci sınıf tarım arazisinin gittiğini anlatan Kesber Kuş, “Cumhurbaşkanımız sağolsun. Buraya yolcu verilmediği için uçaklar kalkmıyor. Bizde uçak seslerinden rahatsız olmuyoruz. İlçemizde birinci sınıf tarım arazisi statüsünde 6 bin dekar arazimiz Zafer havalimanı için verildi. Ancak gelinen noktada uçuşların yapılmaması ve verilen yolcu garantisi nedeniyle, hem ilçemiz, hem çiftçimiz hem de ülkemiz zarar ettirildi.” diye konuştu.
“KAMU KAYNAKLARI
ZAYİ EDİLMESİN”
Milletvekili Yavuz Ağarilioğlu’da yaptığı açıklamada, iktidara aday bir siyasi parti olarak, hükümeti yapılan yatırımlar konusunda uyardıklarını kaydetti. İYİ Parti’nin yapılan kamu yatırımları konusunda hassasiyetine değinen Ağarilioğlu, ”Kamu kaynaklarının verimli kullanılması iktidarların borcudur. Bu ülkenin katma değeri ile oluşturulmuş hazinenin bir kuruşu zayi edilmeden, kamu kaynaklarının yatırıma dönüştürülmesi iktidarların namus borcudur. Bizim iktidarı eleştirdiğimiz en önemli konular arasında kamu kaynaklarının verimsiz kullanılması geliyor. Zafer havalimanı yapımı nedeniyle iktidar sınıfta kalmıştır. Verilen hazine garantileri milletimizin sırtına yüklenmiş yüktür. dedi.

PAYLAŞ