Emekçi kadınlar unutulmadı

Kızılay Kütahya Kadın Kolları Başkanlığı üyesi kadınlar, Dünya Kadınlar Günü’nü Demirciören köyündeki üretici kadınlara fidan dağıtarak kutladılar.

Kızılay Kütahya Kadın Kolları Başkanı Semra Sarışık Tozaraydın ve yönetim kurulu üyesi kadınlar, çiftçilikle geçimini sağlayan 200’e yakın kadının günlerini kutlayarak, onlara ceviz, kiraz ve badem fidanı takdim ettiler.
Başkan Tozaraydın, Demirciören köyü muhtarı Hasan Demir ile 1 ay önce planlama yaptıklarını ancak Demirciören’e gittiklerinde kendilerine yapılan karşılamadan çok mutlu olduklarını söyledi. Ellerinin Çiftçi kadınların toprakla uğraşan elleri ile buluştuğunu kaydeden Tozaraydın, “Kızılay Kütahya Kadın Kolları Başkanlığı olarak her zaman kadınlarımızın yanındayız. Onları hak edenler olarak gördüğümüz için Demirciören köyüne geldik. Üreten kadınlarımızın gününü kutlamak için buradayız. Elimizde çiçek ve fidanlarla ve gönlümüzün sevgisiyle çiftçi kadınlarımızla buluşmaya geldik. Fidanlarımızı geleceğimiz için dikeceğiz” diye konuştu.
Köylerde yaşayan kadınların ev, tarla ve hayvancılık işlerini neredeyse tek başlarına yürüttüklerinin altını çizen Demirciören Muhtarı Hasan Demir, Kadın iş gücünün en yoğun olduğu alanlardan birisinin de tarım olduğuna işaret etti. Demir, Dünya Kadınlar Günü’nde üretici kadınların yanında oldukları için Kızılay Kütahya Kadın Kolları Başkanlığı’na teşekkür etti.

PAYLAŞ