Cumhurbaşkanı’ndan Vali Ali Çelik’e ödül

Vali Ali Çelik, 2021 – 2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı ile Trafik Medya Yüzlerinin Tanıtımı ve Trafik Medya Ödülleri Programı’na katıldı. Trafik Medya Ödülleri Değerlendirme Kurulu Üyesi Vali Ali Çelik’in ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021–2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı ile Trafik Medya Yüzlerinin Tanıtımı ve Trafik Medya Ödülleri Programı’nda yaptığı konuşmada, “Sıfır can kaybı, sıfır yaralanma, sıfır maddi hasar’ hedefimize ulaşana kadar çalışmaya devam edeceğiz. Esasen bu konu her türlü siyasi ve fikri ayrılığın, her tür rekabetin, her türlü tartışmanın üstünde bir meseledir. Dolayısıyla bu ülkede yaşayan istisnasız herkesin, trafik güvenliği hususundaki çalışmalara destek vermesi şarttır” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen 2021–2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı ile Trafik Medya Yüzlerinin Tanıtımı ve Trafik Medya Ödülleri Programı’na katıldı.
Programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve 2021-2023 Eylem Planı’nın hayırlara vesile olmasını dileyerek belge ve planın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, programın tanıtım videosunda “İzlediğiniz kazalarda yaralanan insanlar sadece bir istatistiki veri değil, hepsini tanıyoruz” diye bir ifade bulunduğuna dikkati çekerek, “Bu cümleyi duyduğumuzda muhtemelen hepimizin aklına trafik kazalarında kaybettiği bir tanıdığımızın yüzü gelmiştir. Çünkü trafik kazalarında, evlattan anne babaya, kardeşten arkadaşa o kadar çok sevdiğimizi kaybettik ki, bu acıların tarifi mümkün değildir” diye konuştu.
VALİ ÇELİK ÖDÜLÜNÜ
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ELİNDEN ALDI
Trafik Medya Ödülleri Değerlendirme Kurulu Üyesi Vali Ali Çelik’in ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.
Türkiye’de bir dönem her akşam âdeta savaş bilançosu gibi trafik kazası haberlerinin yayımlandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, o dönem ülkedeki yolların tek şerit gidiş, tek şerit geliş ve üstelik çoğunun da bozuk olduğunu, bu yollarda en küçük bir hatanın facia demek olduğunu anlattı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile “Trafik Medya Ödülleri”ni sahiplerine takdim etti.
Ödül takdimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, ödül sahipleri ve trafik medya yüzleriyle anı fotoğrafı çektirdi.

PAYLAŞ