CHP Altıntaş’tan yatırımların kaydırılmasına sert tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altıntaş İlçe Başkanı Onur Gültekin ve CHP İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Pınar, gündemdeki yerini koruyan Tarım ve Hayvancılık OSB ve Zafer OSB Uydukent ile ilgili açıklamada bulundular.

“Faturayı siz, Z raporunu vatandaş keser”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Yöneticilerinin Altıntaş’ta Mahalli İdareler Genel Seçimlerini AKP’nin kazanmamasının faturasını açıklamasında belirttiği şekilde kesildiğini aktaran İlçe Başkanı Gültekin, “Kütahya’mızın güzide ilçesi olan Altıntaş’ta mevcut iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Belediye Başkan Adayı Murat Koyak projelerini açıklarken Hayvancılık OSB ve Uydukent projelerinden bahsetmişti. Lakin mevcut iktidarın İl Yöneticileri seçim kazanamamanın faturasını Altıntaş ilçesine ve köylerine kesti. Geldiğimiz noktada ise Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) seçimleri kazanması ile projeleri başka ilçelere kaydırdılar Tarım ve Hayvancılık OSB Aslanapa’ya, Uydukent projesi ise Altıntaş ilçe sınırına yakın Doğalar köyüne kaydırılacak. Ben ilçede görüştüğüm siyasiler ile görüşmelerimde yanlış yaptıklarını ve Altıntaş halkına fatura kesiyorsunuz kaderi ile oynuyorsunuz dediğimde çok değişik tepkiler aldım ama unutmasınlar Z raporunu yani günün özetini vatandaş belirler. Parti yetkilileriyle konuştuğumuzda erken seçimin ufukta olduğunu ve bu iktidara Altıntaş halkının gereken cevabı vereceğine inandıklarını belirtiyorlar” dedi.

“Zafer Havalimanını da kapatıp Altıntaş köy yaparak rahatlayabilirsiniz”

Yaşanan gelişmeler üzerine bir açıklamada İlçe Sekreteri Pınar’dan geldi. İlçe Başkan Yardımcısı Pınar, “Bu iş böyle gitmez Zafer Havalimanın çalışmadığı zarar ettiği ortadadır. Geçen yıl Belçika’dan gelen uçakları Eskişehir havalimanın kapanması söz konusu ile Altıntaş Zafer Havalimanına devretmişti lakin Eskişehir’in bürokratları olayı bir şekilde siyasi görüşmelerle durdurup Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanını tekrar aktif hale getirip Belçika uçaklarını elimizden aldılar. Haftada 5 gün İstanbul, haftada 3 kez Almanya uçağı ile bu iş olmaz. Havalimanı zaten zarar ediyor bahanesiyle hiç zorlanmayıp onu da kapatın iyice Altıntaş’ı köy yapın. Rahatınıza ve muradınıza erersin o zaman. Bizim olayımız parti değil, Altıntaş olmuştur. Biz her daim memleketimize bir çivi çakana Allah razı olsun der. Yanlış yapana da isyanımızı gösteririz. Çünkü biz bu ovanın vatandaşlarıyız” diye konuştu.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, kutahyapostasigazetesi@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ