‘Benim Oyun Sandığım’ Projesi Altıntaş’ta

2023 Eğitim Vizyonu ile okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına almaya hazırlanan Millî Eğitim Bakanlığı, geçiş sürecinde özellikle kırsal bölgelerdeki çocuklara ev ortamında ulaşmak için “Benim Oyun Sandığım” adlı eğlenceli bir eğitim seti ve bir takvim hazırladı.

Sandıkların pilot uygulamanın yapılacağı 26 ilde tespit edilen ailelere ulaştırılmak üzere yola çıktığını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “İçindeki oyun materyallerini Ders aletleri yapım merkezimizde kendimiz ürettik ve bir de 365 günlük eğitim takvimi hazırladık. ” dedi.
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un açıklamalarında da değindiği üzere proje kapsamında 26 ilden birer pilot ilçe belirlendi. Bu pilot ilçelerden biri de Altıntaş ilçesi oldu. Bu ilçelerden birer şube müdürü, okul müdürü ve okul öncesi öğretmeni koordinatör olarak Ankara’da düzenlenen eğitimlere katıldılar. Altıntaş İlçesinden de İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Şahin, Zafer İlkokulu Müdürü Serdar Taşoğlu ve Eymir İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Büşra Kumlu’nun katıldığı eğitimlerin ardından mart ayında Altıntaş ilçesine ulaşan ‘Benim Oyun Sandığım’ aile materyalleri planlamalar doğrultusunda 7 farklı köyde ikamet etmekte olan toplam 13 çocuğa ulaştırıldı.
Altıntaş İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Güven’in başkanlığında proje koordinatörleri ile birlikte gerçekleştirilen materyal dağıtımlarında çocuklar ve ailelerinin sevinçleri görülmeye değerdi. Materyallerin dağıtımı esnasında ailelerle ve çocuklarla bizzat ilgilenen İlçe Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Bakanlığı bu önemli projesinde Altıntaş’ın da pilot ilçelerden biri olmasından duyduğu. Milli Eğitim Bakanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü her zaman aileler ve çocukların yanında olduğunu da ekleyen İlçe Milli Eğitim müdürü İsmail Güven bu tarz projeleri her zaman destekleyeceklerini belirtti.
Zorlu hava şartlarına rağmen ellerinden gelen en kısa sürede aile materyallerini ailelere ulaştırmak için yoğun çaba sarf eden başta Şube Müdürü Murat Şahin, Zafer İlkokulu Müdürü Serdar Taşoğlu, Okul Öncesi Öğretmeni Büşra Kumlu ve Çocuk Gelişimi Öğretmeni Elveda Eker’e de emekleri için teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Güven bu ve benzeri projelerin ilçemizde sıkça uygulanması için yoğun çalışmaların devam ettiğini de belirterek sözlerine nokta koydu.

PAYLAŞ