BAL LİGİ TAKIMLARI TFF ÖNÜNDE ADALET ARADI

BAL Ligi için verilen kararın ardından Belediye Kütahyaspor yönetim kurulu ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında BAL ligindeki diğer takımlara örnek olarak haksızlığa öncü oldular.

Koronavirüs nedeniyle durdurulan spor karşılaşmaların TFF Kararı ile Süper Lig ve 1. Ligde kalan maçların oynatılması ve 2.,3. ve BAL Ligler inin oynatılmaması yönündeki kararı sonrasında BAL Liginde kalan 4 maça rağmen grup 1.lerinin Şampiyon ilan edilerek 3. Lige yükseltilmesi kararı ile mağdur duruma düşen 10 takım Yöneticileri tepkilerini çeşitli platformlarda sürdürürken bugünde TFF’ nin İstanbul Riva’daki tesisleri önünde bir eylem gerçekleştirerek ortak basın açıklaması yaptılar.

Geçtiğimiz hafta Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, B. Kütahyaspor Kulüp Başkanı Cahit Özel, B. Kütahyaspor yöneticileri ve taraftarlarla birlikte BAL Ligindeki haksızlığa dur demek için dosya hazırlayarak ve bakanlar dahil birçok kişinin kapısını çalan Belediye Kütahya spor yetkilileri BAL Ligindeki 10 takıma örnek olarak takımların mağduriyetinin giderilmesi için örnek oldular.

Geçtiğimiz haftalarda BAL ligindeki haksızlığa dur demek için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile görüşme talep eden Belediye Kütahyaspor yönetim kurulu bu istekleri kabul edilmemişti. Bu durum karşısında bir dosya hazırlayarak TFF’ ye teslim edilmiş ve BAL ligindeki kararın gözden geçirilmesini talebinde bulunulmuştu. Bu girişimleri sayesinde Belediye Kütahyaspor’un çabasını gören diğer Bal liginde ki takımlar ortak ses çağrısında bulundu.

BAL Liginde bulunan 10 takım adına açıklama yapan Adıyaman 1954 Spor Kulübü Başkanı SaitAybak, ortak basın açıklaması yaptı. Aybak açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Süper lig 1. Lig ile oynatma kararı 2. Lig ve 3.lig ile ilgili lider takımların bir üst lige, şampiyonluk şansı olanlar ile ilgili de Play- Off oynatma ve neticesinde de kazananlara bir üst lige çıkma şansı vermiştir. Fakat amatör BAL ligleri ile de sadece lider durumdaki takımların bir üst lige çıkarılmasına hükmedip 2. Sıradaki takımların lider ile arasında 1 puan, 2 puan, 3 puan olmasına rağmen bunları görmeyip hiç sayıp büyük bir adaletsizliğe imza atmıştır.

Buradan Türkiye Futbol Federasyonuna çağrı yapıyoruz. Amatör Bal Ligleri ile ilgili vermiş olduğunuz bu yanlış karardan geri dönün. Çünkü burada bir hak var. Burada bir emek var. 1 puan, 2 puan, 3 puan aralığında takımlar var. Lideri takip edip şampiyonluk şansı olan takımlar var. Yazıktır. Ayıptır. Günahtır.

Belediye Kütahya Spor ve beraberinde 10 takımla birlikte TFF’ nin kararına itiraz eden kulüp yöneticileri Türkiye Futbol Federasyonunun bulunduğu Riva tesislerinin önünde ortak basın açıklaması yaptılar. Riva Tesisleri önünde yapılan ortak basın açıklamasına Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, Belediye Kütahya Spor Başkanı Cahit Özel ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar. Belediye Kütahyaspor, Siirt İl Özel İdaresi Spor, Adıyaman 1954 Spor, Cayhanspor, Isparta 32 Spor, Karaman Belediyespor, Belediyespor, Edirnespor, Tekirdağspor, Çengelköyspor ve DSİ Karadenizspor kulüplerinin başkan ve yöneticileri, ulusal basına yaptıkları ortak basın açıklamasında temsil etikleri kulüplerin haklarını sonuna kadar korumaya ve mücadele etmeye devam edeceklerini belirtiler.

PAYLAŞ