Altıntaş’ın vakti yok

31 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimlerin üzerinden iki sene geçti. Altıntaşlılar geçen senelerin ardından iki yıl içinde Altıntaş’a neler yapıldığını sorguluyor.

“VATANDAŞ TEPKİLİ”
Altıntaş ilçesinde seçimlerin üzerinden iki sene geçmesine rağmen yeni projelerin başlamamasına vatandaşlar tepki gösteriyor. Altıntaş’ın kaybedecek zamanı olmadığını savunan vatandaşlar ilçenin parlayan yıldızken ışıklarının sönmemesini istiyorlar.
İlçenin yeni projelere ihtiyacı olduğunu vurgulayan vatandaşlar, “İlçemiz son yıllarda küresel salgın covid-19’unda etkisiyle durağan vaziyete geçti. Geçmiş dönemlerden kalan projelerin dışında ilçemiz için yeni projeler üretilmiyor. İlçemizle ilgili Altıntaş’ın ve Kütahya’nın dinamiklerini hayata geçirmemiz gerekiyor. Burada da en önemli görev siyasilere ve belediyemize düşüyor. Bizlerin kaybedecek vakti yok. Kütahya’nın ve Altıntaş’ın geleceği için herkesin elini taşın altına koyma vakti.” diye konuştular.
“ALTINTAŞ İÇİN HERKES
BİR ARAYA GELMELİ”
Altıntaş’ın kaderine terk edilemeyecek kadar önemli olduğunu söyleyen vatandaşlar, “İlçemizi biz düşünmezsek, bizler gelişim için mücadele etmezsek Altıntaş’ı kimse düşünmez. Altıntaş’ın sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve ilçenin dinamikleri ilçemiz için platform kurarak Altıntaş için bir şeyler yapmalı. Bu ilçede doğan yada bu ilçeden karnını doyuranlar, Altıntaş sayesinde koltuklara oturanlar Altıntaş için birlik olmalı” dediler.
“ALTINTAŞ AFYON’DAN
YÖNETİLEMEZ”
Siyasilerin Altıntaş’ı başka illerden yönetemeyeceğinin altını çizen Altıntaşlılar, “İlçemizde Havalimanı, Organize Sanayi bölgesi gibi yatırımlar geçiyor yöneticiler ve hükümet tarafından hayata geçirilmiş ve ilçemize bu kadar yatırım yapılmışken, siyasi yöneticilerimizin ilçemizi dışardan yönetmesine anlam veremiyoruz. Altıntaş, Afyonkarahisar’dan yönetilemeyecek kadar önemli ve büyük bir iilçedir.Bizimle beraber aynı şehirde yaşamayan birinin Altıntaş’ın sorunlarına merhem olacağına inanmıyoruz. Tek yürek olarak, bir bütün olarak burada bulunan yöneticilerle buradan yönetilmesi gerekiyor” diye konuştular.

PAYLAŞ