Altıntaş’a modern pazar

Vatandaşların hayatını kolaylaştırması planlanan ve temel ihtiyaçlara cevap verecek modern pazaryeri için Altıntaş Belediyesi tarafından ihaleye çıkıldığı bildirildi.

İLÇEYE YAKIŞIR
PAZARYERİ OLACAK”
2004-2005 yılları arasında yapılan günümüzde ihtiyaca cevap veremeyen Altıntaş Pazar yeri 6 Nisan tarihinde yapılacak olan İhale ile kapalı hale çevrilerek modernize edecek.
Yapılacak pazaryerinin toplam 6 bin 942 metrekare inşaat alanı olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Arif Teke, inşaat alanının 5 bin 447 metrekare prefabrik ve kapalı olacağını, zabıta, güvenlik noktası, çay ocağı, abdesthane ve mescit de yapılarak ilçeye yakışır bir pazaryeri haline getirileceğini söyledi.
“ALTINTAŞ EN
İYİSİNE LAYIK”
İlçeye verdikleri sözleri yerine getirmeye başladıklarını anlatan Başkan Teke, “Altıntaş Halkına vermiş olduğumuz sözleri bir bir yerine getirmeye devam edeceğiz. Altıntaş ilçesine yakışmayan ve seçim vadimizde belirtiğimiz gibi kapalı pazaryeri için 6 Nisan’da ihaleye çıkıyoruz. Çevre ve şehircilik bakanlığı yardımları ve Altıntaş belediye imkanları ile yapılacak olan kapalı pazaryeri en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.
“PAZAR GEÇİCİ OLARAK KÖYLÜ
PAZARINA KURULACAK”
Altıntaş’ın en iyiye layık olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Arif Teke, “ projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz. İhalesi yapılacak olan kapalı pazaryeri inşaatı başladığında, Pazarımız geçici olarak, köylü pazarı olarak bilinen alanda kurulacaktır.” dedi

PAYLAŞ