92 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALDI

Kütahya’da, 522 okulda öğrenim gören 92 bin 782 öğrenci, karnelerini aldı.

Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulundaki karne dağıtım töreninde açıklamada bulunan Vali Ömer Toraman, eğitim öğretim yılının tamamlanan ilk yarısında öğrencilerin karne heyecanlarına ortak olduklarını belirtti. Öğrencilerin yaklaşık 4 ay boyunca okula devam ederek çalıştıklarını ve tatili hak ettiklerini dile getiren Vali Toraman, şunları söyledi: “İlimiz genelinde eğitim öğretimde oldukça iyi noktada olduğumuzu düşünüyoruz. Bu demek değil ki bununla yetineceğiz. Bunu daha da yükseltmek için el birliğiyle gayret gösteriyoruz. Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve Milli Eğitim Müdürlüklerimiz çok gayret gösteriyorlar. Çocuklarımızın eğitiminde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu alanda görev yapan herkese iyi tatiller diliyorum.” dedi.

MUTLAKA KİTAP  OKUYUN

Kütahya’da, 522 okulda öğrenim gören 92 bin 782 öğrencinin karne aldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ise, “Karnelerinde düşük not olan öğrencilerimizin üzülmelerini istemiyoruz. İkinci dönemde bu notlarını düzeltme fırsatları olacak. Öğrencilerimizin tatillerini dinlenerek geçirmelerini ve mutlaka kitap okumalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali Toraman beraberinde Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş ve protokol üyeleri tarafından öğrencilere karneleri dağıtıldı.

PAYLAŞ