3 Mahalleye Yeni Pazar Yeri

Kütahya Belediye Meclisinin almış olduğu karar doğrultusunda şehrimizdeki üç mahalleye yeni Pazar yerlerinin kurulacağı öğrenildi.

Dumlupınar Mahallesi, Zafertepe Mahallesi ve 100. Yıl Mahallelerine kurulacak olan pazarların içerisindeki yerler için vatandaşlarımız 10 Kasım tarihine kadar başvuru yapabilecekler.
3 Pazar yerinde toplam olarak 462 satış yerinin ihaleye çıkacağı belirtilirken, ihaleye katılmak isteyen vatandaşlarımız 10 Kasım tarihi mesai bitimine kadar Kütahya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne yapılabilecek. Başvuruların toplanması ve incelenmesinin ardından çekilişe katılan esnaflarımızın yer çekilişleri de 10 Aralık günü saat 15:00’de kadar Kütahya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Hizmet Binasında gerçekleşecek.
Dumlupınar Mahallesi Adiller Caddesi yanında kurulacak olan Pazaryerinin Pazartesi günleri hizmet vereceği öğrenildi. Bu semt pazarında 102 adet sebze satış yeri, 100 adet tuhafiye satış yeri, 4 adet zeytin, 4 adette peynir satış yeri, 4 adet baharat satış yeri, 4 adet yumurta satış yeri ve 4 adet balık satış yeri olmak üzere toplamda 225 satış yeri ihaleye çıkacak.
Yıl Mahallesi Mahir Ablum Caddesi üzerinde kurulacak olan pazaryerinde, 31 adet sebze satış yeri, 7 adet tuhafiye satış yeri, 2 adet zeytin, 2 adette peynir satış yeri, 2 adet balık satış yeri ve 1adette baharat satış yeri ile birlikte 45 satış noktası ihaleye çıkacak.
Zafertepe Mahallesi Akşemseddin Caddesi üzerinde kurulacak olan pazaryerinde, 108 adet sebze satış yeri, 46 adet tuhafiye satış yeri, 8 adet zeytin satış yeri, 7 adet kapalı peynir satış dükkanı, 4 adet peynir satış yeri, 7 adet balık satış yeri, 4 adet baharat satış yeri ve 8 adet yumurta satış yeri olmak üzere toplamda 192 adet satış yerinin ihaleye çıkartılacağı öğrenildi.
Tahsise ilişkin iş ve işlemlerin Kütahya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılacağı ve konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin ilan.gov.tr’den bilgi alabilecekleri belirtildi.

PAYLAŞ