ZEKÂ DOLU REKABET

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu’nun (TAZOF) imzalamış olduğu protokol kapsamında Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası adı altında İlçe Şampiyonası gerçekleştirildi.

İlçemizde Akıl ve Zekâ Oyunları çalışmaları sürekli takip edilirken kullanımın bilinçli bir şekilde arttırılması için de çalışmalar yapılıyor. Çalışmalar kapsamında öğrenciler İl Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası’na katılmak için mücadele etti. Altıntaş İmam Hatip Lisesi Zekâ Oyunları Salonu’nda düzenlenen Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası başlamadan önce açılış konuşması yaparak geleceğe olan inancının başarılı genç nesiller sayesinde arttığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Güven, yarışmaya katılanlara başarılar diledi.  Turnuvada öğrenciler Mangala, Küre, Kulami, Pentago ve Reversi oyunları ile yarıştı.

“Yarışmacı ruhunu yansıtın”

Bütün öğrencilerin birinciliği hak ettiğini söyleyen Müdür Güven, “Şuanda burada bulunan yarışmacıların hepsi bizler için birinciliği sonuna kadar hak ediyor. İsteğimiz sizleri sığ bir sıralamanın içine sokmak değil. Ancak bir üst finalde yarışma hakkını elde edecek kişileri de adil bir şekilde belirlemek için sıralama yapmak zorundayız. Bu yüzden sıralamalardaki yerinize takılıp üzülmeyin, stres yapmayın ve yarışmacı ruhunuzla turnuvanın tadını çıkarın. Kusursuz bir turnuva süreci geçirmek için yoğun bir mesai harcadık. Bu tür organizasyonlarda her zaman küçük aksaklıkların olması muhtemeldir ama umarım turnuvamız sıfır hata ile sorunsuz şekilde biter. ‘Akıl Ve Zekâ Oyunları İlçe Final Turnuvası’ hayırlı olsun.” dedi. 

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ