MİLLETVEKİLİ GAZEL’DEN ZİYARET

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi ve AK Parti Milletvekili İshak Gazel, gazetemizi ziyaret etti.

Milletvekili Gazel gazetenin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Pozitif Altıntaş Gazetesi için Kütahya basınının yanı sıra Anadolu basınının da en köklü gazetelerinden biri olduğunu söyleyen milletvekili Gazel, Pozitif Altıntaş Gazetesi’nde emeği geçen herkesi kutladığını ifade etti. Mv. İshak Gazel ziyaretinde yerel basının önemine vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi; “Basın halkın haber alma özgürlüğünün teminatıdır, demokrasilerde 4. güçtür. Bunun en kılcal damarları da yerel basın organlarıdır. Bugün AK Parti Merkez İlçe Başkanımız İsmail Çağlar Bayırcı ve partililerimiz ile birlikte yansız, tarafsız bir şekilde yayın hayatını devam ettiren Pozitif Altıntaş Gazetesi’ni ziyaret ettik. Nazik kabullerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Ziyarette Milletvekili Gazel’e çok sayıda parti üyesi eşlik etti.

İSTİHDAM FURYASI DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan EYT sonrasında iş dünyasının kaygısı olan yetişmiş iş gücünün kaybı ile ilgili kaygılarının olmaması gerektiğini ifade ederek “EYT sonrasında istihdam açığı olmayacaktır. Özellikle AK Parti dönemlerinde bir istihdam furyası gerçekleşmiştir ve gerçekleşmeye devam edecektir. 4+4+4 eğitim sisteminde meslek liseleri de güçlendi. Kalifiyeli eleman noktasında Kütahya’daki meslek liselerinin tamamında çok güzel eğitim veriliyor. Özellikle sanayicimizin ihtiyaç duyduğu elemanın yetiştirilmesine yönelik çalışmalar yapılıyor” dedi.

MÜSTERİH OLSUNLAR

Bu konuda iş insanlarının müsterih olmasını arzu ediyorum diyen Gazel; “Bizim yetişmiş personelimiz önümüzdeki günlerde istihdama katılacaktır. Bunu hep birlikte göreceğiz. Bizim en büyük gücümüz genç nüfusumuzdur. Zafer OSB’de de ciddi bir istihdam ihtiyacı ortaya çıkacaktır. EYT sonrasında firmalara gelecek olan mali yükün artacağı öngörülmektedir. EYT açıklanırken firmaların bu mağduriyetinin giderilmesine yönelik tedbirlerde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklandı. KGF’den faydalanma gibi kolaylıklar sağlanacak. Hiç sıkıntı yaşamadan bu süreç hem işverene hem de işçiye kolaylık getirecektir. Ekonomik olarak daha verimli bir döneme geçeceğiz” ifadelerini kullandı. EYT sonrasında istihdam açığının oluşmayacağına vurgu yapan TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi ve AK Parti Milletvekili İshak Gazel, “Bu konu ile olarak özellikle AK Parti dönemlerinde bir istihdam furyası gerçekleşmiştir ve gerçekleşmeye devam edecektir. 4+4+4 eğitim sisteminde meslek liseleri de güçlendi. Kalifiyeli eleman noktasında Kütahya’daki meslek liselerinin tamamında çok güzel eğitim veriliyor. Özellikle sanayicimizin ihtiyaç duyduğu elemanın yetiştirilmesine yönelik çalışmalar yapılıyor. Bu konuda iş insanlarımızın müsterih olmasını arzu ediyorum. Bizim yetişmiş personelimiz önümüzdeki günlerde istihdama katılacaktır. Bunu hep birlikte göreceğiz. Bizim en büyük gücümüz genç nüfusumuzdur. Zafer OSB’de de ciddi bir istihdam ihtiyacı ortaya çıkacaktır. EYT sonrasında firmalara gelecek olan mali yükün artacağı öngörülmektedir. EYT açıklanırken firmaların bu mağduriyetinin giderilmesine yönelik tedbirlerde açıklandı. KGF’den faydalanma gibi kolaylıklar sağlanacak. Hiç sıkıntı yaşamadan bu süreç hem işverene hem de işçiye kolaylık getirecektir. Ekonomik olarak daha verimli bir döneme geçeceğiz.” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ ÇAĞRIYA KULAK VERDİ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar sorununun çözüme kavuşmasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Milletvekili İshak Gazel, “EYT’nin kanuni düzenlenmesi 3 Ocak’tan itibaren meclis gündeme gelecektir. 2,5 milyon insanı ilgilendiren bir konuda Cumhurbaşkanımız herkesi memnun etmeye gayret gösterdi. 1999 öncesi sigorta girişi olanlar yaş şartı aranmaksızın emekli olacaklardır. Bu konu ile ilgili olarak vatandaşlarımız bir kamuoyu yarattı. AK Parti milletin içerisinden gelen bir parti olması vesilesiyle bu çağrıya kulak verdi. EYT problemi çözüme kavuşacaktır. Sözleşmeli kamu personellerinin kadroya geçirilmesine ilişkin yasal düzenlemede yine meclisin açılacağı 3 Ocak’tan itibaren gündeme alınacaktır” dedi.

BAŞÖRTÜSÜ TABİİ BİR HAKTIR

Başörtüsü konusunun anayasal olarak güvence altına alınması gündemine de değinen TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi İshak Gazel, “Konuyla ilgili olarak meclise sunulmuş bir anayasa teklifimiz bulunmaktadır. Cumhur İttifakı milletvekilleri ve bazı bağımsız vekillerin destek verdiği bir tekliftir. Bu sorun aslında toplumsal mutabakatla bir çözüme kavuşmuştu. Şu an başörtülü vatandaşlarımız hayatını özgürce ve kısıtlanmadan yaşamaktadır. Özellikle kamuda bu sorun tamamıyla ortadan kalkmış durumdadır. Buna en güzel örnek komşumuz Afyonkarahisar’ın başörtülü valisidir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bu kapanmış konuyla alakalı olarak yasal düzenleme içeren teklifini deklare etti. Burada bunu iyi niyetli bir yaklaşım olarak görmemekteyim. Başörtüsü tabii bir haktır. Dolayısıyla böyle bir hakkın kanuni düzenleme ile düzenlemesine gerek yoktur. Bunu kanuni bir düzenlemeye tabii tutarsanız ilerleyen zamanlarda kanunla verilen bu hakkın geri alınması söz konusu olabilir. Cumhurbaşkanımız ise bu teklife gayet yerinde bir karşılık vererek bu teklifteki samimiyeti ölçmek adına anayasal zeminde çözme teklifinde bulundu. Anayasanın 24. Maddesine bir fıkra eklenerek bu konu anayasal güvence altına alınacak.” diye konuştu.

AİLE TOPLUMUN EN GÜÇLÜ KURUMUDUR

Anayasanın 41. Maddesinde de değişikliği gidildiğini belirten Kütahya Milletvekili Gazel, “Bu madde Aile Kurumunun Güçlendirilmesi ile ilgili bir maddedir. Şu anda aile kurumunun yıpratılmasına yönelik bir takım medya faaliyetleri yürütülmektedir. Devlet ise burada aile kurumunu güçlendirmelidir. Aile bir toplumun en güçlü kurumudur. Aile ne kadar güçlüyse millet o kadar güçlüdür. Millet ne kadar güçlüyse ülke o kadar güçlü demektir. Yarınlara daha umutla bakmak demektir. Bu konuda inşallah genel kuruldan geçecektir. Gönül her iki değişikliğinde referanduma kalmadan geçmesidir. Referanduma kalsa dahi bu millet, bu konularda hassastır ve gereken desteği verecektir” ifadelerini kullandı.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ