ÇEHREYİ DEĞİŞTİRECEK PROJEDE TEMEL ATILDI

Altıntaş Kaymakamlığı ve Adliye’yi aynı çatı altında toplayacak olan Altıntaş Hükümet Konağı’nın temeli törenle atıldı.

“Daha nezih bir ortamda hizmet verilecektir”

Bu önemli yatırımın Altıntaş’a kazandırılıyor olmasından dolayı büyük mutluluk ve heyecan yaşadıklarını belirten Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, yeni bir ilçe merkezi oluşturma yolunda adım adım ilerlediklerini belirtti. Modern bir yapıda daha rahat hizmet verileceğini ifade eden Başkan Teke, “Böylesine anlamlı bir günde, Cumanın bu mübarek saatinde önümüzdeki yüzyıla hitap edebilecek olan ve Büyük Zafer’in 100. Yılına denk gelen bu hizmetin temelini atmak için burada bulunmaktayız. Bu proje bittiğinde burada görev yapan arkadaşlarımız daha nezih bir ortamda vatandaşlarımıza hizmet vereceklerdir. Sn. Valimiz Kütahya’ya atandığında ilk dile getirdiği projelerden birisi bugün temelini attığımız hükümet konağımızdır. Altıntaş Belediyesi olarak acil bir şekilde dosyamızı hazırlayıp, Sn. Valimize teslim ettik. Sn. Valimiz de hemen yetkili mercilerle iletişime geçip, talebimizi iletti. Bu projenin ilçemize hayırlı olmasını rabbimden niyaz eder, emeği geçen başta Valimiz Ali Çelik olmak üzere milletvekillerimiz İshak Bey ve Ceyda Hanım, İl Başkanımız Mustafa Önsay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kaymakam Hüseyin Bozoğlan ve tüm protokolümüze teşekkürlerimi sunarım.” diye konuştu.

“Altıntaş’ın yarınlarını güzelleştirmek için çalışıyoruz”

Sözlerine hayırlı bir yatırım için bir araya geldiklerinin altını çizerek başlayan AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, sözlerini şöyle sürdürdü; “Altıntaş’ımıza Sn. Cumhurbaşkanımız liderliğinde 2002’den bugüne çok kıymetli hizmetler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bunlardan biriside yeni yapılan Hükümet Konağımızdır. Temelini hayırlı bir gün olan Cuma günü atmak nasip oldu. Altıntaş hem bereketli topraklarıyla hem de yeni yapılan OSB ile birlikte bölgemizin parlayan yıldızı olacaktır. Biz buna yürekten inanıyoruz. Bununla ilgili olarak sürekli çalışma içerisinde olmaya devam ediyoruz. Hükümeti Konağı için emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, saygıyla selamlarım.” dedi.

“Altıntaş Kaymakamlığımız ve Belediyemiz, vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için yoğun çalışıyor”

Altıntaş’a hizmet etmenin gururunu ve onurunu yaşadıklarını belirten Milletvekili İshak Gazel, “Kıymetli vekilimiz Ceyda Hanımın ifade ettiği gibi AK Partimizin 20. yılını geçtiğimiz günlerde kutladık. Cumhurbaşkanımız önderliğinde AK Parti hizmetinin ulaşmadığı nokta kalmadı. Canla, başla mücadele edip, vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmaya gayret gösteriyoruz. Altıntaş’ta şehrimizin en gözde ilçelerinden birisidir. Hem kısa hem de uzun caddeli projeksiyonlarda Altıntaş’ımız gelişmeye ve ilerlemeye en müsait ilçedir. Tarım alanında zaten kendini kanıtlamış bir ilçedir. İnşallah Hükümet Konağımızda en kısa zamanda hizmete geçecektir. Burası sadece bir kaymakamlık değil aynı zamanda adliye binası olarak da hizmet verecektir. Altıntaş benim memleketim olduğundan dolayı mesleki anlamda burada işim olduğunda gelmeye büyük özen gösterirdim o yüzden eski adliye binasının ne kadar kullanılamaz olduğuna tanığım. Bu yeni binamızın vatandaşlara artık daha kolaylık sağlayacağının bilinci içerisindeyim. Kaymakamlık ve belediyemiz her geçen gün kaliteyi arttırmak için var gücüyle çalışmaktadır.” şeklinde konuştu.

“Hizmete ulaşım kolaylaşacak”

Adliye başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarını tek bir çatı altında toplayacak binanın 29 Ekim 2023 yılında faaliyete sunulmasının hedeflendiğini belirten Vali Ali Çelik, modern binanın tamamlanmasıyla vatandaşın hizmete ulaşımının kolaylaşarak zamandan tasarruf edeceğini ve kamu hizmetlerinin daha verimli sunulacağını söyledi. 

“Kamu binaları depreme hazır hale getiriliyor”

Deprem riski yüksek illerden biri olan Kütahya’da insanların can ve mal güvenliğinin sağlanması için ciddi bir irade ortaya konulduğunu vurgulayan Vali Çelik, “Hem sağlıklı hizmet ve fonksiyonların yüklenmesi hem de insanlarımızın can güvenliğinin sağlanması açısından, kamu hizmetlerinin yürütüldüğü tüm alanların yeniden inşa edilmesi ve deprem yönetmeliklerine uygun olarak yapılması önem arz ediyor.  Çok şükür ki Kütahya’mızda Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, bakanlarımız ve milletvekillerimizin bu dönüşümü sağlamak için büyük bir iradesi ve desteği var.” diye konuştu.

“600 milyonun üzerinde kaynak aktarıldı”

Hükümet konaklarının rehabilitasyonu ve yenilenmesi için 600 milyonun üzerinde kaynak ayrıldığını aktaran Vali Çelik, “Bunların tamamı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla yatırım programına girdi. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla atılan bu adımda emeği geçen, katkısı olan herkese ilimiz ve ilçelerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Duanın ardından Vali Ali Çelik, Milletvekilleri İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler, Belediye Başkanı Arif Teke ile birlikte butona basarak hizmet binasının temeline harç döktü. Temel atma töreninin ardından esnaf ziyaretleri yapılarak Cuma namazına geçildi. Cuma namazının akabinde ise İş İnsanı ve Belediye Meclis Üyesi Özay Akbulut’un sahibi olduğu Ecrin Otel’de yemek töreni düzenlendi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ